Подробиці ХІ Світового конгресу українців, що наразі проходить у Києві

Понеділок, 26 листопада 2018 08:59 Автор  Стожари
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

ХІ Світовий конгрес українців, що представляє інтереси українських громад у діаспорі, офіційно відкрився у неділю, 25 листопада, у Києві.

Церемонія відкриття відбудеться в Національному спортивному комплексі "Олімпійський".

Почесними гостями церемонії стали Президент України Петро Порошенко, перший віце-прем'єр-міністр Степан Кубів, міністр закордонних справ Павло Клімкін, голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров.

0874e8eed20eed4294b48dbddc1c7711 1543169377 extra large1

Урочиста церемонія відкриття конгресу розпочалася спільною молитвою, яку відслужили представники різних конфесій в Україні, зокрема екзарх Вселенського патріархату в Україні, представники Української православної церкви Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви, Української греко-католицької церкви, Української римо-католицької церкви, Духовного управління мусульман України та Об'єднання іудейських релігійних організацій України.

Порошенко на ХІ Світовому конгресі українцівПрезидент України Петро Порошенко привітав українців з різних країн світу – учасників конгресу та закликав СКУ не забувати про українську громаду в Росії, яка також є частиною Конгресу. Порошенко зазначив, що сьогодні українці, які проживають в РФ, особливо потребують нашої підтримки.

“А ще давайте згадаємо про українську громаду в Росії, яка є частиною СКУ. Я закликаю в різний спосіб підтримувати її. В Росії тепер дуже нелегко бути українцем, може найскладніше, ніж будь-де”, – сказав він.

Президент наголосив, що “кожен українець, який вивішує український прапор, який співає український гімн, який роз’яснює росіянам чий Крим, потребує нашого захисту і нашої підтримки”.

“Ми цінуємо внесок кожного українця, де б він не жив, у справу розбудови нашої держави, підтримки її у світі. Наша єдність і солідарність є запорукою спільної перемоги над російською агресією, зміцнення економіки, подолання бідності, утвердження верховенства права”, – додав Петро Порошенко.

Президент СКУ Євген Чолій зазначив, що в 11-му Всесвітньому конгресі українців беруть участь понад 300 гостей із 30 країн.

a5b6b93d9cbc766db7c6c4fd78d1d229 1543171358 extra large1

"Приїхали понад 300 делегатів і гостей із 30 країн, переважно щоб розглянути роботу, яку ми виконували протягом останніх 5 років, а також окреслити наші плани на майбутнє", - розповів Чолій.

5bfae7e09b7d49388024481Сьогодні та завтра відбудуться робочі сесії конгресу, на яких делегати обговорять низку актуальних питань, зокрема політики української національної пам'яті у світовому вимірі; закордонного українства – а саме кроків для сприяння поверненню в Україну; міжнародної підтримки України в питаннях оборони, реформування та в гуманітарній сфері; української мови як шляху до ідентичності та міжнародного спілкування; ролі діаспори в економічному розвитку України; розвитку українських громад у світі. Учасники форуму також працюватимуть над розробкою стратегії ефективного розвитку СКУ.

Загалом українська діаспора налічує понад 20 мільйонів українців.

24 листопада учасники ХІ Конгресу СКУ взяли участь у державному відзначенні у Києві 85-ліття Голодомору, а саме в Міжнародному форумі "Україна пам'ятає! Світ визнає!", де виступив президент СКУ Євген Чолій, та в акції "Запали свічку пам'яті!" біля Меморіалу жертв Голодомор

За його словами, головні плани СКУ буде спрямовано на Україну. "Ми будемо зосереджуватися на тому, як СКУ та його величезна мережа в понад 60 країнах, де є наші організації, можуть не гаслами, а конкретними планами та діями допомогти Україні захистити свою територіальну цілісність, як ми можемо продовжувати процеси європейської інтеграції України, щоб Угода про асоціацію між ЄС і Україною, а також безвізовий режим - два великі успіхи минулого року - були першими важливими етапами до повноправного членства в  ЄС. Ми говоритимемо про те, як допомогти Україні отримати ПДЧ, а відтак - повноправне членство в НАТО. Ми також будемо зупинятися на тому, як сьогодні перемогти потужну російську дезінформацію", - підкреслив президент СКУ.