Лауреат Нобелівської премії миру, доктор наук, професор Євген-Зенон Стахів відвідує Львів

Четвер, 28 лютого 2019 13:22 Автор  Стожари
Оцініть матеріал!
(3 голосів)

Упродовж 28 лютого - 1 березня м. Львів відвідує лауреат Нобелівської премії миру, доктор наук, професор Євген-Зенон Євгенович Стахів з метою вшанування його наукових здобутків у науковому та студентському середовищі.

Сьогодні, 28 лютого, у Львівській ОДА урочисто погасили маркований конверт з нагоди 75-річчя від дня народження лауреата Нобелівської премії миру Євгена-Зенона Стахіва.

IMG 5827 1551342261 613x459.69876295553 3 01

Участь у заході взяв професор Євген-Зенон Стахів з дружиною, голова Львівської ОДА Олег Синютка та керівник дирекції “Укрпошта” у Львівській області Микола Ростов.

IMG 5910 1551342430 3242x2432 1 01“Останній раз у Львові я був у 1991 році як консультант для Світового банку і ми переглядали проблеми водних ресурсів у місті та по всій Україні. З цього часу багато змінилось в державі, і це позитивні зміни. Ми стежимо за подіями в Україні, допомагаємо державі через наших політиків, я займаюсь збройною допомогою для українців. Я себе вважаю українським науковцем”, - зазначив Євген-Зенон Стахів.

“Ви маєте дати право українцям гордитися вами. Ваша підтримка і ви є нам потрібні. Важливо, щоб молоді люди, перед якими ви нині виступатимете, відчули гордість, що вони українці. Ми маємо дати людям відчуття гордості за державу. Приємно, що українці не лише впізнавані в світі, а й стають драйверами розвитку міжнародної науки”, - зазначив очільник Львівщини.

“Я і мої колеги-науковці ми працюємо для України, я контактую з українцями за кордоном. Ми підтримуємо український народ”, - зазначив лауреат Нобелівської премії миру.

Окрім того, у межах зустрічі згадали товариша Євгена-Зенона Стахіва  громадського діяча, відомого пластуна Олеся Криськіва.

А вже завтра, 29 лютого, професор Євген-Зенон Стахів візьме участь в Урочистому засіданні Вченої ради НУ «Львівська політехніка», під час якої йому вручать Диплом доктора Honoris Causa.

У програмі візиту видатного американського вченого українського походження до Львова:

28 лютого

9:30 год – Спецпогашення маркованого конверта до 75-річчя від дня народження лауреата Нобелівської премії миру Стахіва. Зустріч з пресою.

Місце: хол Львівської ОДА (вул. Винниченка,18)

10:20 год – Перебування у Львівському національному Університеті ім. І. Франка, де професор Є-З.Є.Стахів зустрінеться з ректором членом-кореспондентом НАН України, доктором філософських наук, професором Володимиром Мельником, головою ЗНЦ, академіком НАН України Зіновієм Назарчуком, головою Наукового Товариства імені Шевченка в Україні, академіком НАН України Романом Кушніром, візьме участь в урочистій академія Університету (під час Академії відбудеться вручення професору Диплому почесного члена Наукового товариства імені Шевченка) та прочитає лекцію для студентів. (Дзеркальна зала, вул. Університетська,1)

1 березня.

 09:30 год – перебування у НУ «Львівська політехніка», де проведе лекцію для студентів. (Актова зала, вул. С. Бандери, 12)

 12:00 год – участь в Урочистому засіданні Вченої ради НУ «Львівська політехніка» під час якої відбудеться вручення Диплому доктора Honoris Causa Є-З.Є. Стахіву.  Передбачена присутність ЗМІ.

 14:00 год – перебування у Львівському торговельно-економічному університеті, де зустрінеться з ректором професором Петром Куциком та прочитає лекцію для студентів. (Актова зала, вул. Туган-Барановського, 10)

 15:30 год – участь в Урочистому засіданні Вченої ради Львівського торговельно-економічного університету, під час якої відбудеться вручення Диплому доктора Honoris Causa Є-З.Є. Стахіву.

 



Довідково: Євген-Зенон Стахів народився у м. Львові 21 грудня 1944 року в сім'ї відомого українського підпільника, діяча ОУН Євгена Павловича Стахіва. Емігрував із родиною до США з Австрії в 1949 році. Вивчав гідрологію. Здобув докторський ступінь із управління водними ресурсами в Університеті Джона Хопкінса в Балтіморі. Проводить дослідження в цій галузі, спеціалізуючись на розробці методів управління водними ресурсами великих річкових басейнів та протиповеневого захисту в умовах кліматичних змін. Очолює управління міжнародних проектів Інституту водних ресурсів Корпусу інженерів армії США .

З 1989 року Євген-Зенон Стахів працював у Міжурядовій групі експертів ООН зі зміни клімату (IPCC) як провідний експерт із дослідження водних проблем і ввійшов до числа лауреатів Нобелівської премії Миру за 2007 рік.[3][4] Упродовж останніх десяти років очолював двосторонню (США — Канада) комісію з розробки та впровадження стратегій поліпшення стану Великих озер. За програмою «Екологія та політика» викладає два курси: - Інтегроване управління водними ресурсами, - Спецкурс у галузі екологічних наук та політики.

Автор популярного підручника «Практичні інженерні підходи до адаптації клімату» . Вчений у галузі системи водних ресурсів Землі. Технічний директор Міжнародного центру інтегрованого управління водними ресурсами ЮНЕСКО ( ICIWaRM).

Автор проектів водного і екологічного планування у США, Бангладеш, басейні Аральського моря, Іраку, Афганістані, Вірменії та Україні

Працює з ЄЕК ООН та ICIWaRM над проектом « Україна-Молдова транскордонний Дністер Р. »

У 2003 році Євген-Зенон Стахів призначений міністром водного господарства та іригації в Іраку в складі тимчасової війської адміністрації.