В Україні створили фільм «Король України» про Вільгельма Габсбурга, якого українці називали Василем Вишиваним

П'ятниця, 01 березня 2019 09:21 Автор  Ніна Петриківська
Оцініть матеріал!
(5 голосів)
Василь Вишиваний — Король України Василь Вишиваний — Король України

Кінокомпанія “Тукан Продакшн” представила Держкіно завершений повнометражний українсько-австрійський документальний фільм “Король України” про Вільгельма фон Габсбурга, якого називали Василем Вишиваним.

Про це повідомляє прес-служба агенства.

Читайте також: 10 лютого – 120 років від дня народження відомого українця з роду Габсбургів

Проект стрічки став одним із переможців Десятого конкурсного відбору Держкіно. Сума державної фінансової підтримки склала 2 млн 88 тис. грн. (48% від загальної вартості виробництва картини).

Режисерами та авторами сценарію фільму є Ґернот Штадлер та Бйорн Кьольц. З українського боку стрічку продюсували Юрій Кузьменко та Наталія Ковтун, з австрійського – Ґернот Штадлер.

Зйомки картини проходили в Україні, Хорватії, Польщі та Австрії. Реліз стрічки в Україні запланований після фестивальної історії.

Читайте також: Трагічна історія щирого українця, нащадка великих імператорів, ерц-герцога Вільгельма фон Габсбурга.

“Фільм розповідає про таємне життя Вільгельма фон Габсбурга, якого багато українців за життя називали Василем Вишиваним і бачили в ньому борця за незалежність нашої країни. Представник династії Габсбургів, який під військовим мундиром носив вишиванку, відстоював ідентичність українського народу і мріяв стати вагомою політичною фігурою у долі України”, – зазначили в Держкіно.

Читайте також: Василь Вишиваний – австрієць з Габсбургів. Офіцерська служба в Золочеві та служіння Україні

vyshyvanyy

Вільгельм Франц фон Габсбург-Лотаринзький (Василь Вишиваний) – відомий український військово-політичний діяч, представник династії Габсбургів.

Під час Першої світової війни був полковником Легіону Українських Січових Стрільців. Надзвичайно прихильно ставився до українців. Його навіть вважали одним з неофіційних претендентів на український трон у разі утворення незалежної України з монархічним ладом.

Після поразки національно-визвольних змагань 1917-1921 років опинився в еміграції. Вільгельм Габсбург брав активну участь у житті української діаспори в Австрії.

Читайте також: "Василь Вишиваний і наш час". З лекції Тімоті Снайдера про Габсбурга, який обрав Україну

Під час Другої світової війни він, як і всі Габсбурги, рішуче відмовився від співпраці з нацистами. 26 серпня 1947 року Вільгельма Габсбурга було заарештовано радянською секретною службою СМЕРШ.
Наприкінці листопада 1947 року Вільгельма перевели до Лук’янівської тюрми Києва. Помер великий друг українців 18 серпня 1948 року в тюремній лікарні.