Україна ввела нові санкції проти Росії. Хто з російського бізнесу потрапив українські санкції

Четвер, 21 березня 2019 08:53 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Санкційні списки включають 294 юридичних і 848 фізичних осіб, які, зокрема, були причетні до збройного нападу та захоплення українських військових катерів, а також до незаконного утримання українських моряків; а також тих росіян, які організовували та сприяли проведенню псевдовиборів на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей

Президент України Петро Порошенко указом № 82/2019 увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 19 березня "Про застосування, скасування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)". Відповідний указ №82/2019 опублікований на сайті Глави держави.

Як повідомила прес-служба РНБО, санкції запроваджено щодо 294 юридичних та 848 фізичних осіб.

Санкційні списки включають фізичних та юридичних осіб, які:

  • були залучені до процесу будівництва транспортного переходу через Керченську протоку;
  • причетні до збройного нападу та захоплення українських військових катерів, а також до незаконного утримання українських моряків;
  • організовували та сприяли проведенню псевдовиборів на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської областей, кримського півострова;
  • демонстративно порушували українське законодавство щодо в’їзду/виїзду на тимчасово окуповану територію українського Криму;
  • поширюють видавничу продукцію антиукраїнського змісту;
  • незаконно отримали та використовують музейне зібрання, що належить Україні. Крім того, санкції застосовано до керівників Ради Федерації Федеральних зборів РФ та депутатів Державної Думи РФ.

 

Крім того, РНБО України також запровадила обмежувальні заходи стосовно окремих фізичних і юридичних осіб, щодо яких застосували санкції ЄС, США та Канада.

До списку потрапили компанії, причетні до будівництва транспортного переходу через Керченську протоку, проведення псевдовиборів на тимчасово окупованих територіях ОРДЛО, а також кримського півострова, і компанії, які поширюють видавничу продукцію антиукраїнського змісту та інші.

Зокрема, це компанії: "МАКО-холдинг" Олександра Януковича, EN + Group і ряд інших пов'язаних із Олегом Дерипаскою підприємств, російські "Силові машини" і "Стройтрансгаз", а також суднобудівний завод "Залив" народного депутата Костянтина Жеваго.

Також окрему групи складають 11 російських видавництв і книжкових інтернет-магазинів.

Також, за інформацією Інтерфакс-Україна, РНБО включило до списку санкцій російські і кримські будівельні компанії (понад 15 таких компаній).

До цього переліку потрапили: ТОВ "СГМ-Міст", ПАТ "Мостотрест" і ТОВ "Стройгазмонтаж" (усі — Москва, РФ), АТ "Інститут "Гіпростроймост — СанктПетербург", ТОВ "Мостотряд №75", будівельна холдингова компанія" Старе місто — КАРСТ" (усі — Санкт-Петербург), ТОВ "Портгідрострой", федеральна казенна установа "Управління федеральних автомобільних доріг "Тамань" федерального дорожнього агентства", АТ "Фірма ДЕКО" (усі — Краснодарський край, РФ).

Окрім цього, у список потрапили: АТ "Краснодаргазстрой" і ТОВ "Мостдорстрой" (обидві — Краснодар, РФ), ТОВ "КБК Груп" (Сочі, РФ) і АТ "Дирекція з будівництва залізниці Беркакит-Томмот-Якутськ" (Алдан, РФ).

У список також включені зареєстровані в Криму ТОВ "Боспорекострой" і ТОВ "ГідроПромСтрой".

У відношенні до цих компаній санкції введені строком на три роки і передбачають блокування їхнії активів, а також заборона на здійснення у них держзакупівель товарів, робіт і послуг.


Як раніше повідомлялося, 15 березня 2019 року США розширили антиросійські санкції через тривалу агресії РФ проти України.