Прес-конференція Міжнародної місії Світового Конґресу Українців (СКУ) за результатами виборів Президента в Україні

Понеділок, 01 квітня 2019 07:29 Автор  Стожари
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Міжнародна місія Світового Конґресу Українців (СКУ) зі спостереження за виборами 2019 р. (Місія СКУ) в складі 219 короткотермінових спостерігачів з 17 країн вела 31 березня спостереження за виборчим процесом на території України та в її дипломатичних представництвах у 24 державах світу.

Місія СКУ тісно співпрацювала зі спостережною місією складової організації СКУ – Українського Конґресового Комітету Америки, який делегував 78 короткотермінових спостерігачів. Разом обидві місії нараховували 297 короткотермінових спостерігачів на виборах Президента України.

Місію СКУ очолює попередній Президент СКУ Евген Чолій, Заступником Голови Місії є Віце-президент СКУ Андрій Футей, а головним спостерігачем – попередній Віце-президент СКУ Петро Штик.

“Місія СКУ є третьою за величиною міжнародною спостережною місією на виборах Президента України 2019 р. та в переважній більшості складається з україномовних спостерігачів, які обізнані з ситуацією в Україні та мають досвід моніторингу за виборчими процесами в Україні, – заявив Президент СКУ Павло Ґрод. – Я відзначаю відданість і посвяту керівництва Місії СКУ і всіх наших спостерігачів надзвичайно важливій справі забезпечення вільних, чесних і прозорих президентських виборів в Україні”.

“Є порядок. Є люди, вони готові приймати виборців. Все спокійно відбувається. Урнами для голосування забезпечені. Так що тут все є згідно з українським законодавством”, - запевняє Євген Чолій.

“Ми з’явилися в 7-ій годині, і вже члени комісій тут були. Вони вчасно відкрилися, відкрили урни. Ми бачили, як вони перевірили бюлетені, був кворум”, - каже Тамара Ґалло-Олексій.

 

 

Так, спостерігачі з Нідерландів були вражені тим, наскільки українці віддані громадянському обов'язку.

Представники діаспори з Нідерландів у складі спостерігачів СКУ за президентськими виборами в Україні: "Ця місія засвідчує жертовність української діаспори та її зацікавлення демократичними процесами в Україні".

Сьогодні, 1 квітня 2019 р., о 17:30, в Українському кризовому медіа-центрі відбудеться прес-конференція Місії СКУ, на якій керівництво місії дасть міжнародну оцінку проведенню процесу виборів Президента в Україні.

Учасники: Евген Чолій - голова Місії СКУ; Андрій Футей - заступник голови Місії СКУ; Петро Штик - головний спостерігач Місії СКУ; Тамара Галло-Олексій - координатор Місії СКУ