Зеленський зустрівся з главою УГКЦ Святославом та подякував церкві за духовну підтримку українців у нинішній непростий час

Вівторок, 07 травня 2019 06:26 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Новообраний президент України Володимир Зеленський в понеділок зустрівся з главою Української греко-католицької церкви верховним архієпископом Києво-Галицьким Святославом (Шевчуком) в резиденції Блаженнішого Святослава при Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві, де привітав главу УГКЦ з днем народження і подякував за духовну підтримку всіх українців у нинішній непростий час.

«Володимир Зеленський привітав Його Блаженство з днем народження та висловив слова пошани до Української Греко-Католицької Церкви за постійну і тривалу духовну підтримку всіх українців у ці складні часи», – йдеться в повідомленні прес-служби В.Зеленського.

Новообраний президент також наголосив на важливості служіння, яке церква здійснює на окупованих територіях Донбасу і в окупованому Криму.

Зі свого боку архієпископ Святослав привітав В.Зеленського з перемогою на виборах і запевнив у відкритості УГКЦ до співпраці і партнерства.

63756545441"Під час зустрічі йшлось про місію Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій у збереженні релігійного миру, громадську ініціативу для побудови європейської України. Окремо було наголошено на важливості Світового конгресу українців та української діаспори для підтримки нашої країни в світі, а також необхідність належної відповіді на виклики гібридної війни", - йдеться в повідомленні.

Також В.Зеленський і архієпископ Святослав обговорили проблему масової еміграції молоді з України та роль церкви в забезпеченні духовної опіки емігрантів і підтримки їх зв'язку з батьківщиною.

На завершення зустрічі архієпископ Святослав подарував новообраному президенту книгу про історію УГКЦ та ікону дванадцяти найбільших церковних свят.

Як повідомлялося, 30 квітня В.Зеленський зустрівся з предстоятелем Православної церкви України митрополитом Епіфанієм, почесним патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом і главою Української православної церкви (Московського патріархату) митрополитом Онуфрієм.

2 травня В.Зеленський зустрівся з духовними лідерами мусульман України.

6 травня В.Зеленський провів зустріч з представниками Ради рабинів України.