Звернення релігійних лідерів до мешканців окупованих Росією територій

Понеділок, 13 травня 2019 13:35 Автор  Михайло Українець
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
"Мир може бути лише тоді, коли є правда і справедливість", каже Святослав Шевчук. "Мир може бути лише тоді, коли є правда і справедливість", каже Святослав Шевчук.

Лідери релігійних громад на прохання новообраного президента України Володимира Зеленського записали відеозвернення до мешканців окупованих Росією Криму, Донецька та Луганська з закликом до миру.

Про це йдеться в повідомленні Зеленського на Facebook-сторінці.

"Дякую всім, хто погодився.

Ми з вами!

Ми разом!

Ми – одна країна!", - йдеться у дописі.

 

 

Починає відеозвернення патріарх Філарет: «Дорогі браття і сестри, жителі Криму і жителі Донбасу».
Далі говорить голова Української греко-католицької церкви Святослав, а за ним очільник УПЦ Московського патріархату Онуфрій.
«Прошу тих людей, від яких це залежить, - припиніть розмовляти друг з другом за допомогою гармат, зброї, автоматів», - звертається російською мовою Онуфрій.

 

«Молимося за мир. А мир може бути лише тоді, коли є правда і справедливість. Молимося за сапреведливий мир для усіх нас», - каже голова УГКЦ Святослав Шевчук.

 
Вони закликають до милосердя, поваги. «Ми з вами не просто ближні, ми з вами одна країна. Ми за вас молимось», - каже головний рабин Одеси та Півдня України Авраам Вольф.
Також релігійні діячі у відеозверненні закликають до єднання. «Шановні українці, давайте залишимо позаду усі чвари. Ми один український народ», - закликає муфтій Саід Ісмагілов.
У зверненні говориться, що треба виходити на діалог заради цілісності України і процвітання майбутнього покоління.
«Давайте використаємо унікальний момент і знову об’єднаємось заради наших дітей, внуків, нашого майбутнього. Любимо вас, сумуємо за вами», - каже головний рабин Донбасу Пінхас Вишецький.
Останнім у зверненні говорить Онуфрій: «Нехай Бог благословить всіх нас. Нехай Бог дасть нам мир».
На відео також показані муфтій Криму Айдер Рустамов, муфтій Ахмед Тамім, головний рабин Дніпра та Дніпропетровської області Шмуель Камінецький, головний рабин Харкова та Сходу України Мойше Москович, головний рабин Києва Мойше Реувен Асман.
Примітно, що у зверненні немає очільника Православної церкви України Епіфанія.