День Конституції цьогоріч Україна відзначатиме скромно

Четвер, 27 червня 2019 07:03 Автор  Михайло Українець
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
День Конституції 2019 День Конституції 2019

28 червня в Україні відзначатиметься 23-я річниця з дня прийняття Конституції.

Більшість міст проведуть вельми скромні заходи, але є і любителі розмаху, повідомляє видання "Сегодня".

"День Конституції цьогоріч Україна відзначатиме скромно і без зайвого пафосу – кажуть аналітики аналітичної системи з перевірки контрагентів YouControl. - Однак в окремих великих містах все ж пройдуть концерти, флешмоби, покажуть хореографічні постановки. А деякі населені пункти до свята купують подарунки, квіти і листівки на дуже скромні суми".

Столиця

Київська мерія за 70 тис. грн замовила свято, яке триватиме біля пам'ятника Пилипу Орлику, автору першої козацької Конституції. У цьому знаковому місці покладуть квіти, захід буде супроводжуватися піснями у виконанні хору, а територію оформлять декоративними установками з українськими прапорами. А ось Святошинська РДА за 21,7 тис. грн у парку "Інтернаціональний" замовила, крім технічного забезпечення заходу, ще й концерт за участю народних і заслужених артистів України, а також інших колективів. Причому, згідно з договором, ведучий обов'язково повинен мати досвід проведення державних концертних програм.

Програма на День Конституції 2019 у Києві

Офіційні заходи

У всіх районах Києва відбудеться церемонія покладання квітів до пам'ятника гетьману Пилипу Орлику, а також вшанування пам'ятних знаків видатним історичним діячам українського державотворення.

Цікаві спортивні події

У п'ятницю відбудеться пішохідна екскурсія "Володимирський шлях Михайла Грушевського".

У Центральному парку культури та відпочинку (біля Арки дружби народів) 28 червня пройде патріотичний захід "Звитяга нескорених".

Напередодні свята – у четвер, 27 червня – у Голосіївському парку культури і відпочинку імені Рильського проведуть легкоатлетичний пробіг "Україна – моя рідна країна".

Концерти

26 червня відбудеться святкова концертна програма "Моя держава – вільна Україна" у приміщенні Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків.

Виставки

Ще 20 червня у Національному історико-архітектурному музеї "Київська фортеця" відкрилася фотовиставка до Дня Конституції. Ви зможете її відвідати до 2 липня.

На Майдані Незалежності (навколо Монументу Незалежності) з 24 червня до 20 серпня триватиме виставковий проєкт "Століття незламних".

Також цього місяця триває виставка архівних документів "До Дня Конституції України" в читальній залі Державного архіву столиці.

27 червня організують культурно-мистецький проєкт "Україна – це ми!" біля будівлі Печерської районної державної адміністрації в місті Києва (вул. Омеляновича-Павленка, 15).

У центральних міських та районних бібліотеках також уже стартував цикл заходів для виховання громадської свідомості та поваги до Основного Закону України. Відвідувачам пояснюють значення норм Конституції України, а також розповідають нюанси курсу держави в ЄС та НАТО. Триватимуть такі культурно-просвітницькі заходи до 30 червня.

Кінопокази

З 26 до 30 червня всі охочі зможуть переглянути науково-пізнавальні фільми "Історія прав людини", "Молодь за права людини" у дитячих спеціалізованих кінотеатрах "Старт", "Факел", "Промінь".

А от у закладах професійно-технічної освіти м. Києва буде організовано перегляд кінофільмів "Історія української Конституції", "Прийняття Конституції України", "Пилип Орлик. Пакти і Конституції".

Захід

Тут виділилася Івано-Франківська область. В обласному центрі планується комплекс культурно-мистецьких заходів, за який місцева влада віддасть 47,8 тис. грн. До цієї суми входить світлове та звукове обладнання, сцена і навіть 300 афіш. А на відомому курорті Яремче закупили послуги з проведення концертно-розважальної програми відразу для 2-х свят: Дня молоді та Дня Конституції. У договорі немає деталізації про те, що саме входить до закупівлі, вартість якої 14,8 тис. грн.

Дніпро

Уже котрий рік поспіль масштабами святкування з найрізноманітніших приводів дивує Дніпро. Цілих 341 тис. грн витратить місцева влада на торжество. У День Конституції в місті можна буде відвідати концерт "Ми - Україна", флешмоб "Україна. Державність. Конституція" і патріотичний захід "Моя Держава. Моя Україна".
Багато інших міст до святкування підійшли менш масштабно. Так, у Сумах (місцева Нацполіція) замовила листівок на 1,3 тис. грн. Василівська міськрада (Запорізька область) придбала з нагоди Дня молоді та Дня Конституції 100 подарунків по 50 грн і чотири по 280 грн.