На батьківщині Тараса Шевченка відбудеться шостий музичний, благодійний фестиваль “Ше.Fest”

Понеділок, 29 липня 2019 08:54 Автор  Стожари
Оцініть матеріал!
(7 голосів)

Цьогорічний ШЕ.FEST відбудеться 17-18 серпня. 

Гасло шостого Ше.Festу — «Під вільним небом!», бо воля – це головний наш здобуток, який не можна втрачати!

Як повідомили організатори фестивалю Порталу української діаспори "Стожари", цьогоріч для відвідувачів заходу вдень і вночі працюватимуть 10 локацій. З Музичної сцени лунатимуть виступи сучасних українських гуртів: ТАРТАК, KARNA, ВІЙ, Go-A, САД та інші.

А на Просвітницьку галявину завітають письменники та науковці, серед яких Василь Шкляр, Сашко Лірник, Олександр Ірванець, Микола Зубков, Ірина Савченко та інші.

Театральна сцена запропонує глядачам вистави "Сон. Комедія" творчої майстерні "Театр у кошику" (режисер Ірина Волицька, м. Львів) та "Гайдамаки" Миколаївського академічного художнього драматичного театру (режисер Євген Олійник, м. Миколаїв).

"Наша команда в шаленому темпі веде організаційну роботу і розраховує на вашу підтримку. Ми створюємо масштабний, відкритий для кожного, волонтерський проект, щоб об’єднати українців навколо власної культури, навколо спадку Тараса Шевченка, який над усе любив свою землю і заклав основу відновлення української держави!“, - розповів режисер фестивалю Олександр Висоцький.

Також на учасників фестивалю чекають екскурсії, майстер-класи з хенд-мейду, нічна акустика, виставка народних майстрів та художників. На території “Ше.Fest” буде діяти локація для дітей Дитяча галявина. Кожен бажаючий зможе стати земляком Шевченка на два дні, оселившись у наметовому містечку поблизу Моринців.

Вже традиційно організатори готують кулінарний сюрприз для відвідувачів – казан улюбленої страви Тараса Шевченка – борщу з карасями, яким можна буде поласувати безкоштовно.

Гасло цьогорічного Ше.Festу — «Під вільним небом!», бо воля – це головний наш здобуток, який не можна втрачати!

Цитата Шевченка, яку організатори обрали для шостого Фестивалю: «Я на сторожі коло їх поставлю слово», адже українська мова і Тарасове слово – джерело нашої єдності і сили.

Нагадаємо, всеукраїнський фестиваль Тараса Шевченка Ше.Fest – некомерційний, волонтерський та безалкогольний фестиваль. Він щорічно збирає десятки видатних українських митців і тисячі глядачів, творить простір свободи та нової української культури, продовжуючи Шевченківські традиції.

Фестиваль створили для популяризації творчого спадку й постаті Тараса Шевченка як митця, мислителя, борця за свободу українського народу, актуалізації його творчості для сучасного суспільства, і зокрема молоді, через музичний, літературний, театральний та художній перформанс.

Організували Фест для того, аби показати українцям справжнього, креативного, талановитого, багатогранного та актуального Шевченка, зруйнувати радянський стереотип про Тараса Григоровича як «насупленого діда в шапці». Адже правильне розуміння Тараса Шевченка – це важлива складова нашої нащюнальноті ідентичності та самосвідомості.