Українка з діаспори відкрила під Києвом унікальний реабілітаційний центр Next Step Ukraine для важкопоранених бійців. Аналог – у Лос-Анджелесі

Четвер, 01 серпня 2019 09:22 Автор  Михайло Українець
Оцініть матеріал!
(3 голосів)

Перший в Україні унікальний реабілітаційний центр Next Step Ukraine запрацював під Києвом в містечку Ірпінь. Саме в ньому, ставитимуть на ноги бійців, які зазнали тяжких травм та уражень у зоні бойових дій.

Благодійний фонд в США Revived Soldiers Ukraine представив перший в Україні реабілітаційний центр з нейрореабілітації для людей з травмами центральної нервової системи, а саме головного та спинного мозку – NextStep Ukraine.

Заклад – повний аналог центру в Лос-Анджелесі. Зініціювала його відкриття українка з діаспори Ірина Ващук, яка проживає у Флориді, а кошти збирали українською діаспорою з різних міст США.

artworks 000557627424 ox94kb t500x5001Ірина Ващук - колишня спортсменка-легкоатлетка, яка виступала за збірну України. Зараз вона волонтер і президент благодійного фонду «Revived soldiers Ukraine».

Ващук виїхала в Америку і створила там благодійний фонд. Разом з українською діаспорою почала збирати кошти і відправляти українських військових з травмами на реабілітацію до США. В Америці є філія реабілітаційних центрів Next Step у кількох містах.

“Мотивація відкрити цей реабілітаційний центр була те, що ми привезли перших двох паралізованих військових чотири роки тому в Лос-Анджелес до подібного закладу. І я подумала, ... що нам потрібно втілити і попрацювати, щоб відкрити подібний заклад тут в Україні”, - розповіла Ващук.

У реабілітаційному центрі в Ірпені, зокрема, є унікальні тренажери, аналогів яких немає в Україні. За їх допомогою ставлять на ноги поранених з ураженням центральної нервової системи та зі спинно-мозковими травмами.

«90% обладнання було закуплене США, це технологічно адаптоване обладнання для людей які мають ураження Центральної нервової системи. В нас є ряд тренажерів, які вперше з’явилися в Україні», – розповів фізичний терапевт Андрій Пенцак.

За чотири місяці тестового режиму в центрі успішно пройшли реабілітацію більше десяти пацієнтів.

Наразі в центрі працює два фізичних терапевти, які стажувалися в США та Європі. Бажаючі пройти реабілітацію, яка для воїнів АТО безкоштовна, просто мають подати заявку.

5bf3c8c0ffe39000234eecb3 optimized 1200 c1200x800 0x0

Потрібно на сайті благодійного фонду Revived Soldiers Ukraine заповнити анкету, яку опрацюють і після цього зв’язуються з пацієнтом.

“Next step” у перекладі з англійської - “наступний крок”. Це відома американська мережа реабілітаційних центрів, які спеціалізуються на відновленні важкотравмованих військовослужбовців.

Саме у таких центрах в Лос-Анджелесі більше трьох років поспіль ставили на ноги українських віськових. Труднощі з візами, витрати на переліт, проживання, переїзди та чимала вартість реабілітації бійців наштовхнули Ірину Ващук на думку відкрити аналогічний центр в Україні під Києвом в Ірпені. Далі аналогічні центри волонтерка мріє відкрити у Львові та Харкові.