Україна обурена візитом русинських "друзів" Земана до Криму

Вівторок, 17 вересня 2019 07:39 Автор  Марта Патика
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Посольство України в Чехії закликає компетентні чеські органи засудити відвідини окупованого Криму деякими чеськими громадянами, зокрема представниками керівництва так званої "Світової ради Підкарпатських русинів".

Про це повідомляється на сторінці Посольства України в Чехії у Facebook.

"Посольство України в Чеській Республіці звернуло увагу на повідомлення деяких "засобів масової інформації" в окупованому Росією Криму щодо незаконного відвідання окремими громадянами Чехії окупованого півострова. Більшість учасників цієї групи вже не вперше порушують українське законодавство стосовно відвідання окупованої території Автономної Республіки Крим. Хотіли б у зв’язку з цим їм лише нагадати, що за порушення порядку в’їзду на окуповані території передбачена не лише адміністративна, але й кримінальна відповідальність", - заявили в посольстві.

У заяві підкреслено, що особливе занепокоєння викликають повідомлення про те, що учасники групи нібито обговорили з представниками російської окупаційної влади питання щодо "налагодження поїздок туристичних груп" з Чехії до окупованого Криму, що було б прямим порушення режиму санкцій ЄС.
 
У цьому зв’язку закликаємо компетентні органи Чеської Республіки перевірити зазначену інформацію та, у разі її підтвердження, вжити відповідних заходів до осіб, які закликають до порушення санкцій або уже їх порушують.
 
За наявною інформацією, у складі групи порушників українського законодавства були й особи з числа керівництва т.зв. «Світової ради Підкарпатських русинів», з якими нещодавно зустрівся Президент Чеської Республіки. На жаль, це є ще одним підтвердженням того, що ця організація діє в руслі та, очевидно, під керівництвом Кремля, з метою дестабілізації ситуації в Україні.
 
Очікуємо, що дії згаданих осіб отримають засудження з боку відповідних чеських органів та чеської громадськості.