Володимира В'ятровича звільнено з посади Голови УІНП. 10 найгучніших цитат В’ятровича

Четвер, 19 вересня 2019 07:05 Автор  Михайло Українець
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Володимира В'ятровича звільнено з посади голови Українського інституту національної пам'яті рішенням Кабміну.

 "Я завершив каденцію на посаді Голови Українського інституту національної пам'яті", - зазначив він у відеозверненні, оприлюдненому у Facebook.

"Це були наповнені п'ять з половиною років.

 "Якщо ущерть наповниш біг хвилини снагою дум, енергією дій" - давав мені приклад Сверстюк. 

Робота стала щоденним продовженням Майдану задля втілення його цінностей. 

Можу сказати, що більшість амбітних цілей, які ставив перед собою, досягнув. 

-Україна вільна від тоталітарної символіки

-Архіви КГБ відкриті

-Справедливість щодо учасників визвольного руху відновлено: їх визнано борцями за незалежність 

-Реабілітація жертв репресій за оновленим законом розпочалася

-Проведено масштабну працю з популяризації української історії та розвінчування міфів про наше минуле. 

Певен, робота Інституту має бути продовжена.

Мають втілитися започатковані інституційні проекти - створенння Музею Революції гідності та Архіву національної пам'яті.

Слід продовжувати роботу з популяризації історії - це знання, які роблять нас не лише розумнішими, але й сильнішими. Я отримав запевнення від Прем'єр-міністра, що, не зважаючи на зміну керівника, Інститут збереже статус органу влади та інструменту політики національноі пам'яті, будуть продовжені формат та напрямки роботи.

Дякую усім, хто був поруч протягом п'яти років. Ми зробили багато. Як сказав перший з реабілітованих за новим законом багатолітній політв'язень Іван Мирон: "Україна стає Україною" - йдеться у заяві Володимира В'ятровича.

Всі ці роки В’ятрович активно коментував найгостріші та найбільш спірні теми українського минулого та сьогодення.

2170 1609201811Нагадаємо про найяскравіші заяви В’ятровича, озвучені ним за час роботи директором Інституту національної пам’яті.

1. Не стріляють у відповідь ті, кого поставили до стінки.

Відповідь В’ятровича на озвучену Леонідом Кучмою ідею прописати в угоді про перемир’я на Донбасі норму «не стріляти у відповідь». На той момент Кучма представляв Україну в Тристоронній контактній групі в Мінську.

2. Поділ українського суспільства на умовні «партію миру» і «партію війни» абсолютно хибний. Бо ми обираємо не між миром і війною, а між війною і капітуляцією.

В’ятрович поділився своїм баченням подій в Україні після Дня незалежності 2019 року. Білий колір і тема миру стали основними лейтмотивами Ходи гідності, організованої Офісом президента.

3. «Велика Європа від Лісабона до Владивостока» — від цього тхне чи то Третім Рейхом, то чи то СРСР.

Реакція В’ятровича на резонансні слова президента Франції Еммануеля Макрона, які він озвучив у серпні 2019 року на спільній прес-конференції з президентом РФ Володимиром Путіним.

4. Не всі щупальця «русского мира» такі огидні й очевидні, як «совок» і московська церква. Деякі більш симпатичні, вишукані і респектабельні, але не менш небезпечні. «Іронія долі», «восьме березня», булгакови, пугачови, і навіть висоцькі і цої в руках Кремля — ефективні інструменти нагадування про єдиний культурний простір та інструменти його відтворення.

Найбільш суперечлива заява В’ятровича за п’ять останніх років, озвучена ним у 70-ту річницю народження Володимира Висоцького в січні 2018 року. Слова директора Інституту національної пам’яті спровокували велику дискусію в українському суспільстві про спадщину Висоцького, Цоя, Булгакова та інших діячів культури.

5. Кирилиця — це фундаментальний елемент нашої тисячолітньої культури та ідентичності. Відмова від неї зробить нас слабшими, тому що розчинить нашу унікальність.

Реакція В’ятровича на дискусію щодо переходу на використання латинського алфавіту в українській мові замість кирилиці.

6. Ми нарешті повинні припинити жити синхронно з державою-агресором.

Про ініціативу переформатувати 8 березня з Міжнародного жіночого дня на День боротьби за права жінок та позбавити його статусу вихідного, а 1 травня відзначати День праці замість Міжнародного дня солідарності трудящих.

7. Європейці зараз схожі на риб, які не здатні оцінити важливість води доти, доки знаходяться в ній. Те ж саме зі свободою — для Європи це щось само собою зрозуміле. Ми показали, що свобода варта того, щоб за неї боротися.

В інтерв'ю НВ В’ятрович заявив, що історична місія українців — розповісти світові про цінності ідеї свободи.

8. Дуже небезпечно, коли у людей настільки низький рівень знань історії, і коли депутати Опозиційного блоку вирішують долю країни. Я думаю, вони потребують вивчення історії, і я готовий бути для них репетитором

В’ятрович прокоментував заяву Опозиційного блоку про необхідність створення парламентської комісії з розслідування фальсифікації історії його Інститутом.

9. Якщо Путін зможе підпорядкувати собі нашу владу, наступними будуть країни Балтії. Зупинити його можна тільки в Україні.

В’ятрович прокоментував війну України з Росією, назвавши її «боротьбою європейських ліберально-демократичних цінностей з радянськими, на які спирається Путін».

10. Боротьба триває. Моя — текстами книг і статей про минуле та сьогодення. Якщо треба буде, знову вийду на вулицю. Поведу за собою інших. Не дам повернути країну в совок.

Такими словами В’ятрович відреагував на підсумки парламентських виборів 2019 року, за результатами яких не потрапив до парламенту — він балотувався за списком партії Європейська солідарність під № 25.