Ми вдячні ЄС за підтримку, але не за "Північний потік-2" та повернення РФ до ПАРЄ, - Зеленський

Четвер, 26 вересня 2019 06:19 Автор  Марта Патика
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Президент України зізнався, що його телефонна розмова з Трампом, у якій він критикував Євросоюз, відбувалася у складний період, коли Росію повернули до ПАРЄ, а "Північний потік-2" будувався шаленими темпами.

Президент України Володимир Зеленський вдячний лідерам країн ЄС за допомогу Україні, але вважає справедливою критику на їхню адресу, що пролунала під час телефонної розмови з президентом США Дональдом Трампом.

"Я за кожне своє слово відповідаю. Я багато разів дякував, дякую і зараз на зустрічі з президентом Трампом сказав, що вдячний за будь-яку допомогу Україні від наших європейських лідерів, від пані Меркель, від пана Макрона, і від інших. Розмова з Трампом відбувається в дуже складний період, коли Росію повернули в ПАРЄ, санкції не чинили такий сильний тиск на будівництво "Північного потоку-2", і я говорив про це з усіма лідерами, про яких я говорив в цій розмові, або про яких я не говорив " , - сказав він журналістам у Нью-Йорку.

Україна, безперечно, вдячна Європейському союзу за підтримку та допомогу, проте розглядає будівництво російського газопроводу "Північний потік-2", який лобіюють деякі європейські компанії та уряди, як загрозу власній безпеці, пояснив Президент України.

"Я говорив про це з усіма лідерами – тими, про яких йшла мова у цій розмові і іншими – і багато хто з них говорили: "Ми розуміємо, але в цих питаннях буде так"... Я ні про кого не хочу нічого поганого говорити. Всі, хто нам допомагає, усім спасибі, але я сказав правду. Тому що "Північний потік" для нас – це загроза. Ви знаєте, велика загроза енергетичній безпеці. Моє бачення – "Північний потік 2" це таке собі поступове зняття санкцій. Це моє особисте бачення, і я його відверто кажу. А за все інше дійсно спасибі. Дуже велику допомогу для нас роблять країни Європейського Союзу", – резюмував Зеленський.