21 дитина та 38 дорослих: на Прикарпатті перепоховали жертв комуністичного терору

Вівторок, 01 жовтня 2019 08:34 Автор  Олег Максименко
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

На Прикарпатті продовжують знаходити місця масового поховання українців, вбитих НКВС. У неділю, 29 вересня, 59 жертв комуністичного терору, серед яких – 21 дитина, перепоховали на селищному кладовищі у Більшівцях Галицького району. 

Орієнтовно три роки дослідники розшукували місця, де були закопані люди. Як розповів голова обласного товариства «Меморіал» Василь Тимків, усі вони загинули у 40-50 роках минулого століття.

DSC 69111

“Ці рештки ми розшукували близько трьох років. Час від часу приїжджали й шукали у яру біля колишньої в’язниці НКВД”, – розповідає Василь Тимків. 

Судмедексперт-криміналіст Омелян Левицький розповідає, що скелети: які знайшли, досліджував в Івано-Франківську. Всі вони пошкоджені внаслідок ударів. Зазначає, що стать декількох скелетів було встановити неможливо через пошкодження.

“З усіх 59-ти скелетів лише 12 було відносно цілих, – всі інші черепи потрощені. Розбиті також дитячі черепи, бо вони тоненькі, делікатні…”розповідає судмедексперт-криміналіст Омелян Левицький

DSC 69071Останки всіх загиблих перепоховали за християнськими традиціями. Поминальну панахиду за упокій душ відслужили Архиєпископ і Митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин, правлячий Архиєрей Коломийської єпархії кир Василій Івасюк.

У серпні у селищі Більшівці, Галицького району, археологи викопали рештки трьох людей. Це жертви комуністичного терору. Їх тримали у підвалі тюрми. Тепер це приміщення музичної школи. Про те, що там справді їх тримали свідчать надписи на стінах. Одночасно там могли перебувати сто людей.

Лише за останні кілька років у цьому регіоні перепоховали понад 800 жертв НКВС, яких знайшли у братських могилах у різних селах на Прикарпатті.