Українські виборці зможуть змінити місце голосування онлайн

Вівторок, 03 грудня 2019 07:51 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Центральна виборча комісія спростила процедуру зміни місця голосування українських виборців. Тепер громадяни зможуть зробити це в онлайн-режимі, змінити місце голосування одразу на 2 тури та отримати посвідчення про зміну місця на електронну пошту.

Відповідну постанову ЦВК ухвалила на засіданні, затвердивши новий Порядок тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси.

“Всім добре відомі складнощі, які виникали під час тимчасової зміни місця голосування на цьогорічних президентських та позачергових парламентських виборів. Тож приймаючи нову редакцію зазначеного Порядку, Комісія робить черговий відчутний крок вперед щодо спрощення цієї процедури для виборців”, – зазначив голова ЦВК Олег Діденко.

Виборцям надали можливість подавати заяви про тимчасову зміну голосування в електронній формі, тобто в режимі онлайн.

Окрім того, відтепер під час виборів президента громадяни матимуть можливість змінювати місце голосування відразу на два тури, отримувати посвідчення про зміну в електронній формі на вказану адресу електронної пошти тощо.

“ЦВК підійшла до підготовки сьогоднішнього рішення досить нетрадиційно. Вперше було запропоновано представникам громадськості та експертного середовища взяти участь у підготовці проекту нового Порядку та подати свої зауваження й пропозиції. Окрім того, з цього питання була проведена відкрита нарада за участю заінтересованих осіб. Врешті ми вийшли на той документ, який, на мою думку, дійсно дозволить суттєво спростити процес тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси”, – додав Діденко.