Звільнений за антисемітизм консул України у Гамбурзі поновився на посаді в МЗС через суд

Середа, 18 грудня 2019 06:19 Автор  Михайло Українець
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Суд зобов’язав Міністерство закордонних справ поновити Василя Марущинця на його посаді та виплатити суму середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства закордонних справ України.

У МЗС нагадали, що дипломат був звільнений дисциплінарною комісією у травні 2018 року за порушення присяги державного службовця після того, як був викритий у розміщенні в соцмережах матеріалів, "що мали явні ознаки антисемітизму, ксенофобії, розпалювання міжнаціональної ворожнечі, шовінізму".

Ці публікації у МЗС назвали ганебними та повідомили, що Марущинець підтвердив своє авторство. Однак дипломат оскаржив своє звільнення у суді. Спершу окружний адміністративний суд Києва повністю погодився з висновками комісії МЗС, але при оскарженні в апеляційному адміністративному суді вердикт був інакшим - міністерство зобов’язали поновити Марущинця на його посаді та виплатити суму середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

"МЗС було змушене виконати рішення суду апеляційної інстанції, 9 грудня 2019 року поновило Марущинця на дипломатичній службі та виплатило останньому суму понад 230 тисяч гривень", – розповіли в прес-службі.

"МЗС продовжує вважати дії та публічні висловлювання Марущинця несумісними з високим званням державного службовця та українського дипломата, а також такими, що завдали суттєвої шкоди міжнародному іміджу та авторитету України. Не погоджуючись з поновленням на дипломатичній службі Марущинця та відсутністю належної правової аргументації в рішенні суду апеляційної інстанції, МЗС 17 грудня 2019 року подало касаційну скаргу до Верховного Суду з метою встановлення істини у цій резонансній справі", – наголосили в дипломатичному відомстві країни.

Нагадаємо, що консул України в німецькому Гамбурзі Василь Марущинець був звільнений із МЗС дисциплінарною комісією у травні 2018 року через інформацію, що він писав на своїй сторінці у Facebook пости антисемітського характеру, які жваво обговорювали ЗМІ Німеччини, Великобританії, Польщі, США, Ізраїлю, включаючи The New York Times, Reuters, Yahoo, Daily Mail.