Україна висловила протест через візит Путіна до окупованого Криму та відкриття залізничного мосту Кримським мостом

Вівторок, 24 грудня 2019 07:28 Автор  Олег Максименко
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

У Міністерстві закордонних справ України висловили протест через неузгоджений візит президента Росії Володимира Путіна до окупованого Криму та відкриття залізничного мосту Кримським мостом.

«Ні поїздки російських посадовців до Криму, ні будівництво мосту, як і будь-які інші дії окупаційної адміністрації, жодним чином не можуть змінити закріплений у Конституції України статус Автономної Республіки Крим і міста Севастополь як невід’ємної частини території України в її міжнародно визнаних кордонах», – йдеться у заяві МЗС.

У міністерстві нагадали, Росія у питанні побудови мосту через Керченську протоку грубо порушує Конвенцію ООН з морського права 1982 року, а також двосторонні угоди з Україною.

«Ні Україна, ні жодна цивілізована держава світу не визнає нікчемні спроби Кремля легітимізувати анексію частини суверенної території України. Вчергове наголошуємо, що Російська Федерація як держава-окупант несе повну відповідальність за наслідки своїх міжнародно-протиправних діянь. Вимагаємо від російської сторони припинити протиправні діяння та будь-яку діяльність на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України – Автономній Республіці Крим та місті Севастополь.

Російській стороні передали відповідну ноту протесту.

Разом з тим, керівник Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликає українські спецслужби «дістати» списки пасажирів, які вперше проїдуть по мосту через Керченську протоку.

«Думаю, що відкрита публікація цих списків зупинила б багатьох росіян від затії відвідати окупований Крим», – написав Чубаров у «Фейбуці».

За його словами, люди, що заїжджають до Криму по мосту, потрапляють «у категорію осіб, які вчинили злочин, бо порушили порядок в’їзду на територію України».

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін 23 грудня запустив рух поїздів по мосту через Керченську протоку.

Автомобільну частину моста через Керченську протоку відкрили для руху легкових автомобілів у травні 2018 року, пізніше був відкритий рух вантажного транспорту.

Керченський міст протяжністю 19 кілометрів коштував 3,7 мільярда доларів.