У Нацбанку пояснили, чому в Україні зменшилася інфляція

Субота, 11 січня 2020 08:34 Автор  Михайло Українець
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

У 2019 році ціни в Україні зросли на 4,1%. У Національному банку вважають це результатом їхньої монетарної політики та сильного курсу гривні.

У коментарі Нацбанку щодо рівня інфляції у 2019 році, йдеться, що зростання цін сягнуло цільового показника, який НБУ ставив у своїй політиці. Більше того, інфляція в Україні наблизилась до нижньої межі цільового діапазону (5% +/- 1%).

«Ключовим чинником суттєвого уповільнення зростання споживчих цін було зміцнення обмінного курсу гривні. Воно відбувалося з огляду на високий інтерес інвесторів до гривневих фінансових інструментів, ураховуючи їхню привабливу дохідність на тлі тривалого періоду макроекономічної стабільності, а також загальне зростання продуктивності української економіки», — пояснюють у Нацбанку.

У центральному банку вважають, що знизити ціни в Україні допомогло падіння світових цін на енергоносії — газ та нафту, які Україні імпортує. Також послабилося зростання цін на харчові продукти, а населення та бізнес покращили свої очікування щодо росту цін в Україні.

«Разом ці фактори переважили вплив швидшого, ніж очікувалося, зростання споживчого попиту та заробітних плат», — додали у Нацбанку.

Разом з тим, напередодні у Нацбанку повідомили, що готові знизити облікову ставку до 8% вже у 2020 році, хоча раніше очікували на її зниження до такого рівня не раніше 2021 року.