Президент України Володимир Зеленський привітав українців із Днем соборності. ВІДЕО

Середа, 22 січня 2020 06:48 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Сьогодні, 22 січня, у день проголошення в 1919 році Акта Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, відзначається День Соборності України. Це свято офіційно встановлене у 1999 році, враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання УНР і ЗУНР для утворення єдиної (соборної) української держави. У 2011 році День Соборності поєднали з Днем Свободи, що раніше відзначався 22 листопада, під назвою «День Соборності і Свободи України». Однак у 2014 році указом Президента свято було відновлено як День Соборності України.

Президент України Володимир Зеленський привітав українців із Днем соборності.

Володимир Зеленський заявив: щоб стати єдиними, треба бути сильними і навпаки. 

На початку промови президент цитує Акт Злуки.

«Амбіції тогочасних політиків завадили їм досягти справжньої державної єдності. Єдності не у словах а справах, — продовжує Зеленський. — Минуло понад сто років. Чи зробили ми висновки з цієї історії?».

За словами президента, втрата незалежності після проголошення Акту возз’єднання вчить нас тому, що «лише разом ми сильні». Зеленський згадав своє новорічне привітання словами «як показує новорічне привітання, тема єдності болить кожному українцю».

«Та в пошуках цієї єдності ми знову сваримося. А довкола чого ми, такі різні, можемо згуртуватися? — продовжує Зеленський. — Цінності. Цінності доброчесності та порядності. Вихованості й толерантності. Цінності свободи та демократії. Бажання економічного добробуту та процвітання. Бажання бути заможним. Цінності поваги до закону, до приватної власності та один до одного. Я українець, тому що живу за законом. Я взірець для пострадянського простору у захисті своїх прав».

Президент закцентував також на тому, що бути українцем означає підтримувати рівні можливості для жінок та чоловіків. Також президент нагадав про повагу прав до «представників усіх меншин та усіх релігій».

«Щоб бути сильними, треба стати єдиними. Щоб стати єдиними, треба бути сильними», — закінчив своє відеозвернення президент.