В Україні ID-картка та закордонний паспорт стануть електронними: Що потрібно знати, де і як їх використовувати

П'ятниця, 24 січня 2020 08:29 Автор  Михайло Українець
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Вже наприкінці лютого ID-картка та закордонний біометричний паспорт стануть в Україні доступними в електронному форматі. Онлайн-формат не замінить традиційні паспорти, однак ними можна буде користуватися під час подорожей країною чи для покупок. Про це інформують у Міністерстві внутрішніх справ України.

"Наприкінці лютого на нас чекає важлива новація від Державної міграційної служби України. "Дія" анонсувала ID-картку та закордонний паспорт у смартфоні", - йдеться в повідомленні МВС.

Також у міністерстві наголосили, що  "паспорт у смартфоні" - може знадобитися в кількох випадках. 

"Цифровий варіант ID-картки та закордонного паспорта може знадобитися, наприклад, під час поїздок залізничним або повітряним транспортом у межах країни або в інших життєвих ситуаціях, про що ми згодом обов'язково розповімо докладніше", - додали у пресслужбі.

Як і де ти можна використати цифровий документ:
  • під час поїздок залізничним або повітряним транспортом у межах країни
  • на пошті
  • під час медичного обслуговування, банківських операцій
  • коли треба пред’явити правоохоронним органам та поліцейським документ, що посвідчує особу
  • під час отримання адміністративних, готельних, телекомунікаційних, бібліотечних послуг
  • при вході до адміністративних будівель
  • у разі повернення сплаченої за товар грошової суми
  • коли захочеш придбати алкогольні, слабоалкогольні напої, вина столові або тютюнові вироби і треба буде підтвердити вік
Нагадаємо, в Україні в тестовому режимі додаток "Дія" запрацював 16 грудня 2019 року, його реліз очікується 30 січня 2020 року. Першим кроком були електронні права та технічний паспорт. У смартфон планують завантажити ще й паспорт та пенсійне посвідчення. Загалом у мобільному до кінця рокуопиниться чималий перелік послуг.
 
З 1 січня стартувала програма "е-Малятко" - в пологовому породілля може оформити всі необхідні документи на дитину, їй допоможуть через смартфон зареєструвати малюка та оформити соціальну допомогу. Вже працює Кабінет Забудовника - за 7 хвилин можна отримати дозвіл на будівництво, а ще проконтролювати його перебіг.

Що таке Дія?

Дія — це онлайн-сервіс державних послуг, над яким працює Міністерство цифрової трансформації України. Його мета — стати універсальним зручним засобом взаємодії людини з державою. Без черг, бюрократії та перерв на чаювання.
 
Програма "е-Пенсія" допоможе без черг та купи довідок оформити та перерахувати пенсію. А з 21 січня розробники візьмуться за пенсіонерів, які ще не подружилися з гаджетами. Через безкоштовну онлайн-платформу літніх людей вчитимуть користуватись смартфоном.Для тих, у кого немає гаджетів - планують відкрити кількасот діджитал хабів у всіх регіонах. Розробники цифрової держави запевняють, 60 відсотків населення зможуть користуватись країною в смартфоні.