У Харкові відбудуться четверті “Ігри героїв”. Організатори очікують рекордну кількість учасників

Середа, 26 лютого 2020 08:15 Автор  Олег Максименко
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

1 березня у Харкові пройдуть чергові "Ігри героїв". Це — змагання із кросфіту, в яких беруть участь військовослужбовці, які втратили кінцівки в ході бойових дій.

Цього року Харків збере рекордну кількість учасників — 25 чоловік з усієї України. Організатори кажуть, що це — навіть більше, ніж зазвичай приїжджає до Києва і називають нинішні змагання своєрідним чемпіонатом України. Вперше "Ігри героїв" пройдуть без залучення грошей держави — на благодійні внески.

Склад учасників обіцяє бути дуже різноманітним.

"Є хлопці, які приїдуть прямо з передової. Деякі наші учасники — вже справжні професіонали, наприклад, як Дмитро Новгородський. Він брав участь у перших іграх, а тепер він — справжній професійний тренер в Дніпрі, буде на "Іграх" в якості судді" , — розповідає керівник проекту "Ігор героїв" Олександр Гончаров.

Майбутніх героїв Олександр Гончаров знаходить в госпіталях і реабілітаційних центрах і там переконує не здаватися, а продовжувати боротьбу, але вже — не з ворогом, а за медалі. Один із таких військових — Роман Кашпур, який братиме участь в змаганнях вперше.

"Я пішов у 19 років добровольцем в "Правий сектор", потім підписав контракт, отримав поранення, залишився без ноги. Саша мене покликав на" Ігри героїв ", як тільки я потрапив в Інститут протезування. Сказав, що у мене спортивна зовнішність, мені підійде таке. Я тоді віджартовувався: "Дайте хоч на ногу стану", — говорить Кашпур.

Тренер спортивного клубу "Малібу" Юлія Коваль п'ять років готує майбутніх спортсменів до "Ігор". Каже, що багатьом змагання врятували життя.

"Фізична активність дуже круто впливає на психологічний стан хлопців. Всі звикли до того, що спочатку потрібен психолог, а тільки потім ти повертаєшся до життя, йдеш тренуватися. Я б сказала, що можна і через тіло діяти на психологічний стан", — говорить Юлія.

Організатори розповідають, що серед нинішніх хлопців багато таких, які, втративши руки або ноги, почали спиватися або приймати наркотики, але потім прийшли в кросфіт, стали тренуватися і кинули погані звички. Один із таких ветеранів став капеланом, інший почав викладати у військовій академії.

Головна мета Ігор – психологічна та фізкультурно-спортивна реабілітація ветеранів війни на Донбасі, соціальна адаптація людей з інвалідністю, впровадження та поширення спортивного руху серед молоді, мало захищених та соціально вразливих верств населення.

Учасники змагань прагнуть своїм особистим прикладом показати іншим людям з інвалідністю, що їм під силу повернутися до повноцінного життя, а також продемонструвати всім глядачам можливості сили волі.

Змагання розпочнуться об 11:30.

Четверті «Ігри героїв» у Харкові стануть акцією підтримки Благодійного фонду «Revived Soldiers Ukraine» та його ініціативи NextStepUkraine (Ірпінь). Це єдиний в Україні реабілітаційний центр, який існує за рахунок благодійних пожертвувань української діаспори у США і поєднує самостійне життя людини у побуті разом із терапією в реабілітаційній залі. Там безкоштовно проходять реабілітацію українські ветерани й військові, котрі отримали надважкі травми центральної нервової системи внаслідок бойових дій.

Читайте також: Українка з діаспори відкрила під Києвом унікальний реабілітаційний центр Next Step Ukraine для важкопоранених бійців. Аналог – у Лос-Анджелесі