Серед заробітчан я не зустрічав зрадників України, - Глава УГКЦ

П'ятниця, 03 березня 2017 19:50 Автор  Марта Патика Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Хочу сказати, що серед тих людей, які гуртуються навколо наших церков, наших парафій за кордоном, я не побачив зрадників України. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у ефірі інтерактивної програми «Відкрита Церква» на тему «Еміграція».

«Це є чесні працьовиті люди, які представляють обличчя нашої України в дуже гідний спосіб. Вони дуже люблять Україну. І дуже шкода, що багато людей не може в себе дома заробити гідно на своє життя. Бо ця доля заробітчан є дуже непроста, часом і дуже драматична. Наші парафії, наші громади часто перетворюються на центри соціальної опіки й допомоги нашим людям, які шукають себе в чужій країні», – сказав Блаженніший Святослав.

 

Говорячи про труднощі, з якими зустрічаються наші люди, виїжджаючи на заробітки, Глава Церкви зазначив, що дуже добре обізнаний з цими проблемами, бо йому довелося організовувати першу парафію УГКЦ серед наших заробітчан в Афінах. «Тому я добре знаю, у чому полягає пошук чесної праці і жертвування собою задля своїх дітей та їхнього майбутнього. Я дуже добре знаю, що таке ностальгія. Що не можна де-небудь за океаном знайти собі справжню батьківщину. Ти завжди будеш відчувати, що рідною є та земля, на якій ти народився», – вважає Предстоятель.

Люди виїжджають з різних причин, але Глава Церкви відзначив, що хто втікає від проблем в Україні, знаходить нові проблеми: «Повірте мені, за кордоном на вас ніхто не чекає. Ми там повинні відвоювати собі місце під сонцем і право бути там. «Праця заробітчан, чи життя емігрантів є надзвичайно складна. За їхні права треба воювати: їм самим, Церкві і державі Україна. Часом чекають набагато більші упокорення і приниження, ніж ті, які ми переживаємо в Україні», – додав Блаженніший Святослав.

Говорячи про певну душпастирську тактику УГКЦ щодо українських емігрантів, то вона, за словами Предстоятель, полягає у золотому правилі, «яке ми винесли з досвіду попередніх хвиль еміграції: інтеграція, але не асиміляція». «Коли наші люди потрапляють в інші країни, то наша відповідь на ці обставини, є допомогти їм інтегруватися, здобути місце в тому суспільстві, але в жодному випадку така інтеграція не може перерости в асиміляцію. Це те гасло, з яким будуються, розвиваються нові громади в нових країнах поселення, зокрема в Західній Європі», – сказав Глава Церкви.

«Зберігати українську тотожність по цілому світі допомагають три фактори: українська церква, українська організація і українська школа», – резюмував Глава УГКЦ.

Джерело: Департамент інформації УГКЦ

Останнє редагування Понеділок, 06 березня 2017 11:47