У Великій Британії вшанували пам'ять видатних українок... Рекомендовані

Середа, 15 березня 2017 11:50 Автор  Марта Патика Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Організація українських жінок імені Лесі Українки у Ковентрі (Велика Британія) провела у стінах Спілки українців Великої Британії щорічне свято українських жінок-героїнь.

На святі згадали про українську поетесу та публіциста Олену Телігу, яка присвятила все своє життя становленню української свідомості, за що й була розстріляна гітлерівцями 1942 року. Були прочитані її відомі вірші — «Життя» та заповіт «Сучасникам». Цікавою виявилася і презентація «Жінки-героїні — від минулого до сьогодення». Члени культосвітнього комітету розповіли про роль та функції жінок, які поруч із чоловіками протягом багатьох років боротьби за незалежність захищали Батьківщину. У виступі також розповіли про внесок жінок у формування УПА та їхню діяльність у підпіллі ОУН.

Зокрема, була згадана трагічна доля розвідниці й письменниці Людмили Фої, яка, незважаючи на тортури НКВС, залишилася вірною українському народові, - повідомляє Ірина КІНГ, секретар Організації українських жінок у Ковентрі.

Від розповідей про відомих жінок минулого перейшли до сучасних героїнь, які працюють або проходять військову службу в зоні АТО. А саме, розповіли про Наталю Хоружу, яка намагалася вивезти пораненого бійця з поля бою на Світлодарській дузі, але загинула у віці 45 років у лютому 2017-го під вогнем терористів.

Останнє редагування Середа, 15 березня 2017 12:06