В Австрії відновили могилу міністра УНР Ковалевського Рекомендовані

Понеділок, 03 квітня 2017 05:28 Автор  Марта Патика Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Днями, місцевою громадою українців відновлено  й фактично врятовано від знищення могилу міністра земельних справ УНР Миколи Ковалевського. Українська громада поки своїми силами поставила тимчасовий хрест, про це пише Zaxid.net.

Як повідомляють українські активісти, в іншому випадку це історичне поховання відомого українця могла спіткати доля могили Олександра Олеся в Празі, адже ще кілька років тому цю могилу називали однією із найбільш проблемних з-поміж поховань видатних українців у світі: зв’язок із родиною Ковалевських втратився, а за похованням ніхто не доглядав.

Наступного, 2018 роу закінчується термін оренди ділянки землі, де похований Ковалевський, і українська громада австрійського Інсбруку просить в України кошти, щоб продовжити оренду.

 

В Австрії земля під поховання надається в оренду, як правило, на 10 років. У 2008 році посол України в Австрії Євген Чорнобривка з власних коштів оплатив більше 400 євро оренди.

Микола Ковалевський (03.09.1892-18.08.1957) — український політичний і державний діяч, економіст, публіцист. Діяльний учасник партії українських есерів (УПСР) та з 1917 р. – її голова. Також голова ЦК Української селянської спілки. Очолював редколегію газети «Народна воля» — спільного органу Української селянської спілки і УПСР. Під час роботи Всеукраїнського національного конгресу 1917 обраний членом Української Центральної Ради від Полтавської губернії, згодом — членом Малої ради Української Центральної Ради. У травні 1917 брав участь у переговорах делегації УЦР із Тимчасовим урядом у Петрограді. За Директорії УНР — міністр земельних справ в урядах С. Остапенка, Б. Мартоса, І. Мазепи.

Від 1920 року Микола Ковалевський мешкав на еміграції, спершу у Відні, де очолював одну з груп УПСР, потім у Варшаві, де співпрацював з часописами «Літературно-науковий вістник» (Львів), «Biuletyn Polsko-Ukrainski», двомісячником «Sprawy Narodowosciowe», квартальником «Wschod», Інститутом дослідження національних справ у Варшаві.

У роки Другої світової війни опинився в Румунії, був співредактором журналу «Наше життя» (Бухарест; 1940—42). Після війни жив у Австрії, де з 1950 року був редактором агентства «Express-Pressedienst» (Інсбрук), головою Українського допомогового комітету в Австрії.

Брав участь у підготовці «Енциклопедії українознавства», співпрацював з Інститутом вивчення СРСР у Мюнхені (Німеччина). Помер у австрійському місті Інсбрук. Похований на Східному цвинтарі.

 

Останнє редагування Понеділок, 03 квітня 2017 05:47