В Австрії стартував фестиваль протидії російській пропаганді Рекомендовані

Вівторок, 25 квітня 2017 13:10 Автор  Стожари Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

 

З 23 квітня по 7 травня 2017 року у Відні пройдуть Дні української культури. Вперше Дні української культури у Відні пройшли у 2015 році.

Організували їх учасники віденського Євромайдану - активісти української громади Олександра Саєнко та Всеволод Кожемяко.

Організатори запевняють: ефект від таких заходів великий - із кожним роком європейці змінюють думку про Україну і коло наших прихильників зростає.

"Ініціатива виникла у середовищі активістів віденського Євромайдану, коли на початку 2015 року ми вирішили переключитись від суто політичних акцій до більш мирних. Я думаю, ні для кого не секрет, що у міжнародній пресі Україна виглядає як жертва, і всі від цього втомилися — і громада, і міжнародна спільнота. Ми хотіли додати позитиву до цього образу, тим більше, що про Україну мало відомо, а є якісь дивні, поверхові асоціації", - говорить Олександра Саєнко.

У рамках фестивалю української культури відбуваються різноманітні культурні заходи, флешмоби, концерти і дуже популярні в Австрії літературні читання.

"Цього року програма також буде мультидисциплінарною: музика, література, візуальне мистецтво, ми лише трохи поміняли акценти. У нас дуже багатий вибір, митці самі звертаються, прагнуть вийти за межі України. Буде опера IYOV, яку поставив відомий режисер Влад Троїцький, проект Бах у джазі, який подорожує закордонними гастролями — Two Violins і тріо Наталі Лебедєвої", - ділиться Олександра Саєнко.

"Люди, які нічого не знали про Україну або знали багато чого негативного, змінюють думку і дивуються, що у нас є багато цікавого, а не тільки проблеми, війни і корупція", - говорить Олександра Саєнко.