У Перемишлі відзначали 70-ту річницю операції "Вісла" Рекомендовані

Середа, 03 травня 2017 07:02 Автор  Ольга Мельник Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Декілька днів поспіль у Перемишлі тривали заходи, присвячені трагічним подіям 70-річної давнини. Сумні роковини примусової депортації українців  - це привід згадати нащадкам українців, насильници позбавлених власного коріння, хто вони є, та нагадати, що не може існувати жодна нація за рахунок пригнічення іншої.

В Перемишлі багато заходів проводила Українська греко-католицька церквіа. 1 травня юула проведена Архієрейськоа Служба Божа в Греко-католицькому соборі святого Івана Хрестителя. Святу Літургію очолив Митрополит і Архиєпископ Євген Попович в сослужінні Секретаря Синоду Єпископів УГКЦ владики Богдана Дзюраха та архиєпископа Івана Мартиняка отця митрата Богдана Степана – протосинкела, отця митрата Івана Лайкіша – синкела, отця Андрія Хім’яка та отця Томаша Достатнєґо. На Богослужінні присутні були надзвичайний та повноважний посол України в республіці Польща Андрій Дещиця, співголови українсько-польської Групи з міжпарламентських зв’язків Верховної Ради України Микола Княжицький та Оксана Юринець, а також голова Об’єднання українців Польщі Петро Тима та представникі влад з Польщі та України, представникі суспільно-культурних товариств.
Велика кількість присутніх – онуки українців, депортованих з Холмщини, Підляшшя, Надсяння та Лемківщини в квітні-червні 1947-го.
Серед подій, у неділю, відбулося, театралізоване дійство для гостей та мешканців Перемишля на набережній Сяну, присвячене масовій депортації українців, офіційні виступи. На завершення дня в Соборі Святого Івана Хрестителя відбувся урочистий концерт – молитва присвячений жертвам акції «Вісла». В Перемиському Соборі виступили: Академічний інструментальний ансамбль «Високий Замок», Струнний квартет оркестру «Віртуози Львова», квартет бандуристок «Львів’янки» та солісти Ольга Фенюк і Василь Понайда.
На концерті звучали твори композиторів: Баха, Бортнянського, Березовського, Соневицького, Людкевича, Колесса, Скорика, Фільца, та народня музика.
На концерті були присутні: Митрополит – Перемисько Варшавський Архиєпископ Євген Попович, Архиєпископ Іван Мартиняк, духовенство, учасники ІІІ Конгресу Українців у Польщі на чолі з президентом Світового Конгресу Українців п. Євгеном Чолієм з дружиною та учасники заходів присвячених 70 – тій річниці акції «Вісла».

За матеріалами Перемисько – Варшавської Архиєпархії УГКЦ

Останнє редагування Середа, 03 травня 2017 07:24