На українські вечорниці до ... Барселони

Четвер, 11 травня 2017 08:28 Автор  Надія Залєсова Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Захід, призначений на суботу, 29 квітня, який анонсували заздалегідь, очікувався багатьма з величезним нетерпінням. У рамках «Української весни в Барселоні–2017» проведено українські вечорниці, організовані асоціацією «Джерело», яку очолює багатюща на цікаві ідеї й ініціативна Ольга Дзюбан.

Щоправда, до хвилювання, як категорії творчого неспокою, доплюсовувалися також переживання дещо іншого плану. Не відкрию нікому Америку, коли згадаю про якісь недолугі та ущипливі натяки, що прозвучали в соціальних мережах, на невідомо що від деяких персон, які, мабуть не те що незадоволені якимись конкретними речами, а, швидше за все, і самим життям. Ну, є така категорія осіб, на жаль, яка шукає будь-які зачіпки, щоб насолити іншим. Як кажуть з цього приводу в народі: не зїм усе, так бодай надкушу… Зважати на це – зайвий раз псувати собі настрій. Тому і організатори, і учасники вечорниць взяли на озброєння принцип, сфокусований у таких поетичних рядках: «Та нехай собі як знають: божеволіють, конають – нам своє робить!..»

У цьому цікавому з багатьох сторін заході взяли участь і учасники Творчого Обєднання «Наше Слово», членом якого мені пощастило бути. Тож даруйте, шановні, за дещо посилену увагу до нас ріднесеньких, адже недарма кажуть, що своя сорочка ближче до тіла. Тим не менше не одні ми там «запалювали», про що можна довідатися далі.

Barsa 11

Свято вдалося на славу! Головні дійові особи: Господар вечорниць – заслужений діяч мистецтв України (він же, свого часу,«Голос Майдану») Володимир Гонський та Господиня – поетка та гумористка з Мадрида Леся Утриско, а також Кума – поетеса й український філолог Надія Карплюк упорались зі своїми ролями чудово. Якщо зважити на той факт, що репетицій, як таких, не було зовсім, то головним персонажам доречно було б і найвищі звання присвоювати (від скромності, мабуть, не помру!).

Barsa 21 

Щирий гумор, дотепні жарти, вдалий експромт, розкута атмосфера зробили українські вечорниці справжнім домашнім святом (власне, на його родинний характер натякала Ольга Дзюбан, запрошуючи присутніх на останній нараді керівників українських асоціацій Іспанії, яка відбулася ще в лютому в стінах українського посольства в Мадриді). Що вже й говорити про танці – запальні, енергійні! Велике спасибі Іванові Хорошу, очільнику асоціації «Червона калина» з Мадрида, за те, що приїхав з танцювальним колективом з однойменною назвою та його хореографу Нелі Гальчинській за неперевешені номери. Не дивно, що гості вечорниць тривалими оплесками довго не відпускали танцюристів зі сцени.

Гуморески, жартівливі вірші вже згадуваних Лесі Утриско, Надії Карплюк, а також Галини Коризми, мало не до сліз доводили глядачів. А ось коломийка в джазовому стилі, виконана Ольгою Міщенко, заставила зал заспівати хором.

Зустріч і знайомство з творчими і талановитими людьми зробили поїздку незабутньою. Саме тут уперше ми познайомилися з художником з Тернополя Олегом Шупляком і його чарівною дружиною Галиною. Зачарувала тембром свого голосу і співачка Тетяна Кисляк - лауреат міжнародних конкурсів, володарка Гран-прі в Болгарії.

На завершення свята Леся Утриско запропонувала передати вишитий рушник, як естафету вечорниць, до іспанської столиці. На що відразу ж одізвалися гості з Валенсії, котрі побажали стати наступними в черзі.

Отож у добру путь, українські вечорниці! Рушник до рушника зшиватиметься, передаватиметься з провінції в провінцію… А там, може, з країни в країну… Можливо, саме це послужить єднанню і взаєморозумінню між нами, українцями. Сподіватимемося, що саме вони – наші прадідівські традиції і зроблять велику справу поміж нашими земляками в світі.

Не менш захоплюючим стало продовження свята творчості наступнуго дня. У галереї ARTERIA BCN, де третій тиждень поспіль демонструвалася експозиція робіт відомого вже далеко за межами України нашого земляка, тернополянина Олега Шупляка, всі бажаючі змогли насолодитись неперевершеними полотнами цього, без перебільшення, майстра пензля.

Barsa 3

До речі, відомий багатьом іспанець Хуан Сересо, котрий безмежно закоханий в Україну і є засновником Шевченківського фонду в столиці Каталонії, разом з Ольгою Дзюбан та її командою добиваються дозволу на встановлення в Барселоні пам’ятника жертвам Голодомору саме за ескізами Олега Шупляка. Дай, Боже, здійснитися цьому задуму! А він таки здійсниться, бо наполегливість і титанічна праця наших співвітчизників мусять дати позитивний результат.

Додам, що наша колега з «Нашого Слова» Валентина Гуменюк зробила незвичайний подарунок родині Шупляків, подарувавши власний вірш, «вмонтований» у відео з робіт Олега.

Викликав неабиякий інтерес у присутніх і фільм «Христове Воскресіння» відомого українського кінорежисера, лауреата Шевченківської премії Валентина Сперкача, продемонстрований за його безпосередньої участі.

Цілісну палітру вражень довершила подорож чарівницею-Барселоною. Неповторна краса архітектури її соборів (чого тільки вартує грандіозна Sagrada Familia!), освіжаюча прохолода парків, пргарний аквапарк, прозоре морське повітря,- ось такою залишиться у наших спогадах столиця Каталонії. І ми ще обов’язково повернемось до неї, бо туди, направду, вартує повернутися.

Barsa 5

Залишається подякувати організаторам за вдало і змістовно проведені заходи, за дипломи, видані нам, учасникам цього дійства, за величезну працю, якою живуть наші талановиті українці. В першу чергу Ользі Дзюбан – Голові асоціації «Джерело» в Барселоні, Голові секретаріату Товариства «Україна-Світ» Аллі Кендзері, президентові цього ж таки товариства поету Іванові Драчу та всім, хто долучився до створення цієї незабутньої феєрії.

Останнє редагування Четвер, 11 травня 2017 08:58