Версія для друку

День матері українці Мадрида розпочали зі святкувань у Торрехоні-де-Ардос

Субота, 13 травня 2017 06:51 Автор  Калина Мирська Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

В неділю, 30 квітня, в Торрехоні відбувся конкурс творчих колективів українських шкіл мадридського регіону, присвячений Дню матері.

І зробили це завчасу, оскільки до цього прекрасного свята готуються ще й інші численні заходи, однак уже на другу неділю травня, коли, власне, і в Україні, і тут, в українському середовищі (іспанці святкують його на тиждень раніше) будемо урочисто його відзначати.

Тим часом, від Алькали-де-Енарес до Торрехона-де-Ардос – рукою подати. Про що ідеться? Про те, що не встиг призабутися V Міжнародний фестиваль української культури «Тарасове колосся» в колисці світової слави письменника Мігеля Сервантеса – Алькалі, як буквально через тиждень, а саме в неділю, 30 квітня, в Торрехоні відбувся конкурс творчих колективів українських шкіл мадридського регіону, присвячений Дню матері.

Якщо на фестивалі в місті, яке виплекало геніального творця Дон Кіхота, взяли участь лише два українські освітні заклади з передмість Мадрида: алькорконівський «Дивосвіт» і алькалівський «Світанок», то в його сусіда Торрехона до конкурсу долучилися такі українські суботні школи, як «Стожари» з Мостолєса, «Відродження», «Рідний край», і «Берегиня» з Мадрида, та «господарі»-торрехонівці - суботній навчальний заклад «Квіти України». Власне, у напруженому творчому герці поміж ними і визначався переможець у загальнокомандному заліку. А ось складовими загального результату повинні були стати виступи в таких номінаціях: сольний і колективний танець (у двох вікових групах: до і після 10 років), сольна і колективна пісня (в ідентичних групах за віком), виявлення кращого в малюнку.

Зрештою, авторитетне журі (а як же «освятиться вода» без нього в будь-якому конкурсі?..) у складі чотирьох осіб: секретаря з консульських питань Посольства України в Іспанії Володимира Грабовенка, Генерального директора «MEEST CORPORATION» на території Іспанії та Португалії Дмитра Іваненка («весільного генерала», тобто головного спонсора конкурсу, який і на солодкі гостинці для кожного учасника розщедрився і грошові винагороди для переможців виділив), адміністративного директора співочого гурту «Українські передзвони» Галини Бардіної-Куц і піаністки Національного балету Іспанії, директора власної музичної школи й організатора концертів Регіни Беркович доволі довго радилися поміж собою, визначаючи найкращий колектив.

Konkurs 1

І ось нарешті настав той хвилюючий і довгожданий момент, коли вони почали викликати на сцену шкільні колективи, які здобули призові місця. Спершу на подіум зійшли володарі, так би мовити, «бронзових медалей» - представники місцевої суботньої школи «Квіти України». Їхнє сходження на третю сходинку відбулося завдяки кільком цікавим номерам. Проте чи не найдужче припала до душі і глядачам, і членам журі «Буковинська полька» у виконанні дівочого квартету, очолюваного Ярославою Іванюк.

Konkurs 2

Konkurs 3

На другу сходинку п’єдесталу пошани піднялися представники суботньої школи «Рідний край». Не знаю як кому, а мені особисто дуже сподобався виступ Юрка Щигеля, який виконав пісні «Мама» та «Мамина сорочка». Як на мене: якщо б від «Рідного краю» ніхто більше і не виступав, то все одно заслужене друге місце залишилося б за цією школою. Ну, вже таким чудовим голосом володіє цей хлопчина, а подібною манерою співу не похизуються навіть старші й досвідченіші від нього артисти! Проте, крім Юрка приємне враження залишили також і два співаки-козачки, котрі заспівали дві пісні: «Їхав козак містом» і «Два дубки».

Konkurs 4

Konkurs 5

Konkurs 6

Перед оголошенням переможця настало кількахвилинне затишшя, неначе в природі перед бурею. І ось з вуст Гендиректора фірми «MEEST CORPORATION» Дмитра Іваненка прозвучав присуд поважного журі, який вивів на перше місце творчий «десант» культурно-освітнього центру «Дивосвіт» з Алькоркона. Тієї ж секунди під потужні вигуки «Молодці» і «Браво» на сцену концертного залу випурхнули всі його «пташенята»-звитяжці. Їх виявилося стільки, що на сцені моментально місця забракло. Не кажучи вже про те, що напрочуд складно виявилося зафіксувати всіх їх для історії.

Konkurs 7

 

Очевидно, варто перелічити всіх, хто кував перемогу дивосвітівців. Це – художниця Христина Михалюк; молодша, середня та жіноча групи ансамблю танцю «Перлина» під керівництвом Ігоря Чижевського; Христина Наумова (в дуеті з Вадимом Кучером); вокальна група «Веселка» (керівник Оксана Маланяк); Мелася Мельник і Каролінка Венгренюк; вокальні ансамблі «Перепілонька», «Джерельце» та «Передзвін» (керівник Ліля Ткачук); маленькі та старші солісти Меланія Мельник, Анна-Марія Ковалик-Литвин, Роман Климко.

Konkurs 8

Konkurs 9

Konkurs 10

Konkurs 11

Konkurs 12

Konkurs 13

Крім них, на сцені, щоправда у позаконкурсній програмі, «виблискували» ще й інші вихованці «Дивосвіту»: Андріана Ляхоцька, сестрички Адель і Ніка Кучери, Анастасія Яріш, Христина Каландяк, Беатріс Монтеро. Бурхливий прийом влаштували глядачі матерям учнів – підопічним Вадима Кучера з його драматично-хореографічної студії за танцювальну композицію «Чикаго-сіті». Зрештою, і на долю самого Вадима припало чимало оплесків за танець «Іспанія», виконаний у дуеті з Наталею Держко.

Konkurs 14

Konkurs 15

Konkurs 16

Konkurs 17

Konkurs 18

Далебі, успіх усіх трьох переможців по праву розділяють батьки дітей, директори шкіл Наталя Гнатишин («Квіти України»), Іванна Ватаманюк («Рідний край») і Наталя Бондаренко («Дивосвіт»), а також, безперечно, учительські колективи. Зрештою, як і спонсори фестивалю (їх ми уже називали) і його безпосередні організатори (асоціація «Conucrania» загалом і Василина й Ігор Яремії зокрема), а також ведучі конкурсної та концертної програм Софія Кіндартюк і Роман Бережінський. Вони ж заслуговують найкращих слів і за свій вагомий внесок в організацію і проведення цього яскравого мистецького дійства. Додамо до цього списку ще й юну, проте вже дуже добре знану в заробітчанських творчих колах, співачку Вікторію Гарванко, яка своїми піснями додала найяскравіших кольорів цьому заходу.

Konkurs 19

Konkurs 20

Насамкінець хотілося б висловити сподівання , що це - далеко не останній подібний захід. Тим, хто не здобув лаврів, зичимо працювати ще натхненніше: тоді вершини обов’язково підкоряться. А ось переможцям хотілося б побажати, щоб не надто гнули кирпу, а продовжували ще старанніше плекати свої мистецькі таланти.

Іспанські новини під кутом зору МИРСЬКОЇ Калини.