Замиготіли над Мадридом блискавиці – настав бо час Попадюка та «ГРОМОВИЦІ»! Рекомендовані

Понеділок, 12 червня 2017 05:17 Автор  Калина Мирська Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Ясна річ, у такий час про справжні блискавки чи інші природні катаклізми в іспанській столиці й гадки не може бути. Проте, безперечно, яскравим дійством, своєрідною блискавкою-сяйвом в житті українських трудових мігрантів, а також, очевидно, й мешканців Мадрида та Барселони стануть, безумовно, виступи танцювального колективу з американського Чикаго «Громовиця» та відомого на весь світ скрипаля Василя Попадюка з канадського Торонто.

Хоч і «зашморгана» вже занадто відома нам усім приповідка про те, що нашого цвіту – по всенькому світу, та все ж вона цього разу чи не найреальніше відтворює палітру сьогодення. Дивіться: представники українства зі США та Канади прибувають у країну фламенко, щоб представити своє мистецтво, у тому числі, перед нашими заробітчанами, котрі кинули тут якір. Як кажуть, шляхи Господні незбагненні…

Тим часом, усе це до того, що нині, 8 червня, о 7-ій годині ранку авіалайнер з Чикаго, приземлившись в столичному аеропорту Барахас імені Суареса, доставив наших співвітчизників, котрі мешкають і працюють у США. І до того ж творять високе мистецтво, імя якому – ТАНЕЦЬ.

Гостей на летовищі зустріла невеличка група українців в яскравих українських костюмах і з національною символікою, піднісши приїжджим приємний сюрприз. Ініціатором цього стала відома в іспанських заробітчанських колах співачка, музикант і поетеса Ліля Ткачук. Отож на всіх присутніх чекала радісна зустріч, обійми, усмішки, хліб і сіль, а також спільні світлини.

Щоправда, ще одного «винуватця торжества», а саме Василя Попадюка потрібно було чекати зайву годину, адже він прилітав рейсом з Торонто. Проте це не відлякало його… сусідку по селу Мишин, Коломийського району, Івано-Франківської області Мирославу Кавацюк, яка не лише обійстя в обійстя мешкала з Попадюками, але й доводиться ровесницею Василеві-молодшому (тато скрипаля також Василь). Не змогла дочекатися музиканта і уродженка Коломиї Ліля Ткачук, яка його також знає особисто. Зрештою, саме Попадюк зателефонував до неї, коли довідався, що ансамбль «Громовиця» планує спільні виступи з ним у Мадриді та Барселоні, й попросив посприяти в організації їхнього концерту в іспанській столиці.

Що ж, в суботу й неділю відбудуться основні заходи, які намічено в ході візиту українських артистів із далекого зарубіжжя. Суботнього дня вони гостюватимуть у парохії Благовіщення на Аргуелєсі, а в неділю – концерт у театрі Nuevo Apolo, що майже в самому центрі столиці, неподалік від площі Соль.

Якщо ви любите танець і бажаєте насолодитися ним, а крім цього побачити феєричне шоу на етнографічну тематику, де поєднуються український гопак і волинянка, лемківські, бойківські та гуцульські танці з напрямами модерн-балету, джазу, хіп-хопу і свінгу, то в такому випадку вам обов’язково треба на власні очі подивитися концерт молодих українських танцюристів з ансамблю «Громовиця». Якщо ж доплюсувати до цього віртуозну гру на скрипці заслуженого артиста України Василя Попадюка, то на вас очікує неповторне дійство.

Танцювальний колектив «Громовиця», заснований 1980 року під керівництвом Роксани Дикої-Климчак, сьогодні може похвалитися, що має в репертуарі номери, які презентують хореографію різних стилів. Група танцюристів складається з понад 40 молодих учасників. Нагадаємо, що у 2003 році цей колектив дебютував в Україні. А ті, хто побував на їхньому першому концерті, пригадують теплу атмосферу, коли плакали на сцені «не з горя, а через відчуття гордості за рідну землю».

Gromovycia Для української громади Чикаго цей колектив уже давно став своєрідним символом любові до України. Саме любові - щирої та відданої, яка йде від самого серця. Адже хіба можна без любові до землі своїх предків створити такі танцювальні містерії, які буквально заворожують глядачів, заряджають усіх і кожного тією неповторною енергетикою, яка окриляє, змушує плакати і сміятися, подумки зливатися разом з танцюристами в шаленому пориві запального танку. Сподіваємося, що подібними почуттями наповняться і серця українських трудових міґрантів країни фламенко.

Gromovycia

Василь Попадюк народився у Львові в артистичній родині. Він - засновник гурту «PapaDuke», з яким мандрує світом, граючи музику у стилях word music, latino, gepsy, jazz. Його творче зростання розпочиналося спочатку в Москві в Театрі музики народів під керівництвом Володимира Назарова, а потім 1997 року він залишився після гастролей у Канаді...

Popadiuk Музикант стверджує, що чує себе українцем і, таким чином, репрезентує мистецьку Україну. Яку б музику не виконував, а зарубіжні партнери й іншомовні слухачі завжди знають, що він українець. На всіх спільних з іншими музикантами світу афішах написано: «Ukrainian Virtuoso Violin Vasyl Popadiuk».

Хотілося б висловити сподівання… Ні не так. Переконання в тому, що недільний виступ стане тріумфом українського мистецтва на іспанській сцені. Тому тих, хто ще роздумує, вагається сумнівається чи варто відвідати цей концерт, настійливо переконуватимемо: не баріться, приспішіться придбати квитки. Грандіозне феєричне видовище вам гарантовано!

Іспанські новини від МИРСЬКОЇ Калини.