Як український курсант став британським кадетом

Четвер, 15 червня 2017 07:50 Автор  Олег Максименко Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Один з курсантів Академії сухопутних військ провчився рік в Королівській військовій академії в місті Сандхерст (Великобританія).

У місті Сандхерст (Великобританія) знаходится один з найпрестижніших військових навчальних закладів Великої Британії.

Він  був створений після об’єднання Королівської військової академії й Королівського військового училища. Президентом навчального закладу є Королева Великобританії Єлизавета ІІ.

Серед найбільш відомих випускників навчального закладу — прем’єр-міністр Великої Британії сер Уінстон Леонард Спенсер-Черчиль, онуки Королеви Великобританії принци Уїльям та Гаррі, також чимало представників королівських династій Європи та Азії.

Український молодший сержант Микола Хижняк впродовж року навчався у Королівській військовій академії та розповів про свої враження.

Як зізнається сам юнак, інформація про те, що його кандидатуру подано на конкурс стала для нього несподіванкою. У цей час Микола виконував обов’язки перекладача та знаходився на полігоні, де канадські та американські військові проводили заняття з українськими бійцями.

— Згодом, після подання документів, співбесіди у посольстві Великої Британії та складання іспиту на знання англійської мови, отримав на електронну пошту повідомлення, що мене обрано на навчання до Лондона, — згадує він. — І після зимової відпустки, під час котрої я дозбирав необхідні документи, на початку лютого минулого року потрапив до Великобританії.

Перші три місяці перебування за кордоном юнак проходив мовну підготовку в Академії міністерства оборони ЗС Великобританії. А вже після успішного її завершення розпочалося безпосереднє навчання в Сандхерсті. Особливістю підготовки військових у цьому навчальному закладі є те, що період навчання поділений на три етапи тривалістю по 14 тижнів кожен.

— Основним завданням першого етапу є перетворення цивільної людини на військовослужбовця, така собі первинна військово-професійна підготовка, — розповідає Микола Хижняк. — Наступні тижні з солдата готують офіцера, а вже наприкінці навчання — виховується офіцер-лідер, керівник військового колективу, здатний приймати обгрунтовані рішення.

Після кожного періоду навчання військовослужбовці мають відпустку. Варто також зазначити, що сам процес навчання проходить не лише у Британії. Так, історію воєн та військового мистецтва львівський курсант опановував на заняттях у Франції, а у сусідній з нею Німеччині у Миколи відбувався останній польовий вихід із бойовою стрільбою.

— Ще однією з особливостей, яка мені дуже сподобалася, — говорить Микола, — є те, що на час навчання всі військові мають одне звання — «курсант», незалежно від попередньої посади у військах та терміну вислуги в армії. Окрім цього, кожен з них несе персональну відповідальність за свої вчинки, а це дуже стимулює до навчання.

В Королівській академії здобувають фах не лише самі британці. Наприклад, разом з українцем Миколою Хижняком вчилися представники з країн Близького Сходу, Південно-Східної Азії, Східної Європи тощо. Варто зазначити, що всі інструктори, які проводять навчання курсантів, мають бойовий досвід, і так само проходили серйозний відбір на свою посаду.

Дуже сподобався юнакові підхід до відбору курсантів з Великобританії, адже він починається більше, ніж за півроку до вступу і за цей час намагаються знайти тих, хто виявляє лідерські якості та прагне чогось досягнути. Також сподобалася йому й практична спрямованість всіх занять. Тому Миколі було приємно довідатися, що за час його навчання у Великобританії зазнала суттєвих змін й програма підготовки українських офіцерів. Так, наприклад, як і у наших британських колег, значно скоректовано фізичну підготовку: чимало вправ тепер мають військово-прикладний характер та виконують у бойовому спорядженні і зі зброєю. Зֹ’явився також курс тактичної медицини, без проходження якого не можна уявити натівського військовослужбовця.

Рік навчання промайнув, хоча й напружено, але досить швидко і цікаво. Після завершення курсів підготовки молодший сержант Микола Хижняк отримав медаль та низку сертифікатів, які надають йому право проводити заняття з бойової та фізичної підготовки для підрозділів країн-членів НАТО до рівня роти включно.

— Звичайно, здобуті знання мені знадобляться під час навчання та подальшої служби, переконаний хлопець. — Я довідався чимало про те, як керувати військовим колективом, на що в першу чергу треба звертати увагу при спілкуванні з підлеглими, а на які речі можна, як то кажуть «заплющити очі».

7