В Естонії попрощались з українкою, акторкою Софією Блюхер

П'ятниця, 15 вересня 2017 05:43 Автор  Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

14 вересня 2017 року у Талліні відбулося прощання з уродженкою України, акторкою талліннського Vene Teatr Софією Блюхер, яка померла на 90-у році життя...

"Вона любила творчість українських письменників та поетів, брала участь у заходах Українського земляцтва Естонії", - написала Віра Коник, голова Конгресу українців Естонії на своїй сторінці у facebook.

Софія Блюхер – актриса талліннського Vene Teatr, за 30 років своєї творчої кар'єри років зіграла понад 100 ролей.
Про це повідомив "Укрніформ" з посиланням на Конгрес українців Естонії: "Пані Софія народилася і зростала в Україні і до кінця життя зберігала любов до своєї Батьківщини. Дуже любила творчість Тараса Шевченка, Лесі Українки, часто брала участь у вечорах та концертах, які організовувало українське земляцтво Естонії", - повідомили в КУЕ.
Софія Блюхер Народилася 7 листопада 1927 року в Дніпрі (тоді – Дніпропетровську). Її батько - оперний артист Давид Блюхер. Під час війни родина була евакуйована з Дніпропетровським театром в Красноярськ. Після війни театр перевели до Харкова. Софія закінчила Харківський державний театральний інститут. Після розподілу працювала в Обласному театрі Черкас. На початку 50-х років переїхала з чоловіком до Таллінна.