Подробиці третього міжнародного фестивалю української культури UCRANIA FEST 17 в Іспанії Рекомендовані

Понеділок, 18 вересня 2017 18:38 Автор  Стожари Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(3 голосів)

17 вересня у Ллорет де Мар, найвідомішому курортному місті на побережжі Коста-Брава, що в Іспанії, стартував III Міжнародний фестиваль української культури UCRANIA FEST 17.
У фестивалі «Ucraine fest» взяли участь понад сто митців: артистів, художників, дизайнерів, модельєрів, аніматорів та народних майстрів з Києва, Львова, Кривого Рогу,  Полтави, Черкас та інших міст України й колективи з Угорщини, Іспанії.

«Ucraina fest» проходить за сприяння Генерального консульства України у Барселоні. Його організатори -  Товариство зв’язків з українцями за межами України «Україна-Світ» та Українська асоціація «Джерело» (Барселона).

Напередодні офіційного відкриття мистецького заходу, відбулося прийняття делегацій з України у Генеральному консульстві України у Барселоні. На урочисте прийняття до Генконсульства України у Барселоні завітали представники дипломатичних установ  з17 країн, зокрема Норвегії, Туреччини, Ізраїлю, Польщі, Румунії, місцевої влади та політики.

А з нагоди відкриття фестивалю у готелі H top Royal star, де проживає українська делегаця, персонал вбрався в українські строї різних регіонів.

 

Як повідомив Сергій Савченко, з самого ранку задощило, та дякуючи керівництву готелю Royal Star Hotel вечір чергового фестивального дня було перенесено до затишної зали готелю. Але це не завадило тому теплу і любові, яким були обдаровані учасники і гості фестивалю.

Народна артистка України Леся Горова вперше виконала гімн фестивалю «Україна фест».

"Відкриття було феєричним. Вирували емоції, щасливі глядачі дарували оплески і вигуки. Відкрили фестиваль дві його засновниці: голова української асоціації "Джерело" в Барселоні Ольга Дзюбан і голова секретаріату товариства "Україна світ" Алла Кендзера. Потім я разом зі своїми доньками і ансамблем "Серпанок" виконала гімн фестивалю українською та іспанською мовами, який написала і дарую фестивалю. А далі звучали пісні, інструментальна музика, танці, дивувала вишукана сучасна українська мода", - розповіла Леся Горова.

Тепло зустріли глядачі народну артистку України Світлану Мирводу, заслужену артистку України Ольгу Мовчан,  вокальний ансамбль «Серпанок»  Київської дитячої школи мистецтв №1 (керівник Ольга Мричко) та інших виконавців. Відкриттям фестивалю стали дизайн-студія «Артіль-мода» із Сумщини  з колекцією «Вільний птах» (керівник Лариса Ванеєва)  та київський  шоу-театр костюму «Панночка» з колекцією «Дранка-вишиванка» (арт-директор, дизайнер Лідія Лущик»).

Фото Сергія Савченко та Лесі Горової.

"Другий фестивальний день пройшов з чудовим настроєм і патріотичним духом. До нас приєдналися музиканти з Угорщини: гітарист-віртуоз Ференц Бернад і його дружина співачка Вікторія Бернад, оперний співак з Угорщини Роман Меденці, а також український танцювальний ансамбль "Кричевчанка" з Мадриду, яким керує Олександр Ситніков. Концерт прикрасили сукні від Олександри Теліженко. На концерт завітали Генеральний консул України в Барселоні Оксана Драмарецька і керівник відділу роботи з діаспорою у МЗС України Лариса Дір", - Зазначила Леся Горова.

Заключний день ІІІ міжнародного фестивалю української культури в Іспанії.

"8 годин драйву і запального весілля не на жарт розхитали Барселону - як на мене - найінтернаціональне місто в Іспанії. На її вулицях чуєш, іспанську, приправлену пряною каталонською, Індуси продають побутову техніку китайцям, які варять їм каву, що завезли к ним мароканці водіями з Пуерто-Ріко, в мішках, що виготовии араби. Італійці на пальцях домовляються з французами, коли зустрітись в кав'ярні, якою опікуються наши співвітчизники. Величезний мікс народів зібрався в цьому рінобарвному та сонячному місті.
І те що відбувалося на фестивалі - було неперевершено. 
Більш за все, мене вразило те,наскільки музика може бути універсалною мовою спілкування. Коли щезає мовний бар'ер, коли слова не потрібні. Це був дуже цікавий та плодотворний день. Дякую!!", - підкреслив Сергій Савченко.

 

"Дуже яскраво, різноманітно і масштабно завершився третій міжнародний фестиваль української культури в Іспанії "Українафест". Спочатку хода Барселоною, потім великий концерт на площі Віррей Амат, де відбувалися одночасно майстер класи, турнір з шахів, виставка продаж виробів українських майстрів, дизайнерів. Вікторини, конкурси, танці. Всіх пригощали борщем, варениками і голубцями. Була хвилина мовчання за загиблими в Україні, а також під час теракту в Барселоні. Нас вітали зі сцени представники мерії Барселони і уряду Каталонії. Дякую всім, хто долучився до створення цього свята", - Леся Горова.

 

У рамках фестивалю також відбулась низка заходів, зокрема майстер-класи з народної творчості у місцевих школах, театралізовані флеш-моби та численні зустрічі з представниками української діаспори та громадських організацій.

 

 

Останнє редагування Понеділок, 18 вересня 2017 20:05