У Німеччині помолилися за Україну Рекомендовані

Вівторок, 03 жовтня 2017 19:41 Автор  Іван Прокіпчак Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(4 голосів)
Берлін. Служба Божа за мир в Україні Берлін. Служба Божа за мир в Україні

Тривалий час Посол України Андрій Мельник добивався зустрічі з головою Конференції єпископів Німеччини та одночасно Головою Комісії Конференцій єпископів ЄС (COMECE), кардиналом, радником Папи Римського, архиєпископом Мюнхена Райнгардом Марксом.

Проце на своїй сторінці повідомила дипломат Світлана Мельник.

"Накінець завдяки допомозі спільних друзів, наближених до високого церковного ієрарха, 12 липня Посол отримав аудієнцію кардинала.

Звичайно ж під час розмови йшлося про долю України, зокрема про війну на Сході. Зі смутком зауваживши, що ситуація навколо вирішення конфлікту виглядає надзвичайно складною, Архиєпископ поцікавився, чим же Німеччина могла б допомогти.

Глава дипмісії без вагань відповів, що знає відповідь на це непросте питання, чим дещо спантеличив співрозмовника: "Треба більше молитися за мир в Україні , ми віримо в силу молитви"!

І в розвиток цієї тези Посол звернувся до кардинала Маркса з проханням ініціювати по всій Німеччині меси за припинення війни на українській землі.

Приємно, що вже за місяць на письмовому столі в кабінеті дипломата лежало запрошення архиєпископа Берліна Гайнера Коха на екуменічну Службу Божу за мир в Україні.

У п'ятницю, 29 вересня 2017 року, у вщенть переповненій церкві Святого сімейства в Берліні (понад 300 гостей!) відбулася справді унікальна подія - екуменічна літургія за мир у нашій державі!

Очолив Богослужіння сам архиєпископ, глава Римо-католицької церкви у Берліні Гайнер Кох. Він проголосив надзвичайно зворушливу проповідь про свою нещодавню подорож до України, поділившись враженнями про те, як українці боряться із зовнішньою агресією.

На прохання посла співслужити під час літургії люб'язно погодився дуаєн дипломатичного корпусу у Берліні, апостольський нунцій, архиєпископ Нікола Етерович.

Участь в екуменічній службі взяли
- апостольський екзарх для українців-католиків візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії, Єпископ Петро Крик 
- та канцлер УГКЦ у Мюнхені отець Андрій, які спеціально прибули до Берліну, 
- парох церкви Святого Сімейства др. Міхаель Гьоле
- настоятель храму УПЦ КП у Берліні отець Олег
- настоятель храму Св. Миколи УГКЦ Берліну отець Сергій
- представник сирійської православної церкви та інші духовні особи.

Особливо зворушливим було те, що екуменічну молитву за мир в Україні з нами розділили 
- депутат Бундестагу Фрітц Фельгентрой, керівництво Відомства Федерального канцлера - 
- в.о. зовнішньополітичного радника Канцлера Йоахим Бертелє, керівник реферату Кнут Абрахам та його заступник Матіас Люттенберг, 
- керівник відділу Відомства Федерального президента Даніела Ганнінгер, 
- керівник Робочого штабу Україна МЗС ФРН, 
- Посол Андреас Протманн та його колеги з зовнішньополітичного відомства, 
-представники дипломатичного корпусу, зокрема Посол Литви Даріуш Семашка, повірені у справах Латвії і Польщі, журналісти, 
- а головне - велика кількість звичайних берлінців і представників української громади.

Мало хто сподівався, що затишна зала храму, яка вміщує 300 вірян, не змогла вмістити усіх гостей, які були змушені стояти.

По завершенню літургії до присутніх звернувся Посол Андрій Мельник, який відзначив вирішальну роль як німецького уряду, так і церкви для досягнення миру на Сході України.

Служба лунала німецькою та українською мовами, гармонійно поєднувалися наші традиційні церковні пісноспіви з органним супроводом, люди найрізноманітніших конфесій у цей урочистий вечір були єдині в молитві за мир в Україні.

Хочеться особливо сердечно подякувати усім-усім, завдяки кому це екуменічне богослужіння стало можливим, зокрема, блискучим хористам храмів Святого Сімейства та Св. Миколая УГКЦ, товариству St. Egidio, а також волонтерам, які накрили фантастичний стіл з вітчизняними смаколиками після Богослужіння.", - зазначила Світлана Мельник.

Репортаж про Службу Божу за мир в Україні від Olga Tanasiichuk, спецкореспондента в Берліні UKRINFORM