Президент Вроцлава виступає за полегшення для українців процедури отримання виду на проживання

Четвер, 12 жовтня 2017 08:50 Автор  Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
Робота у Польщі Робота у Польщі

Президент Вроцлава Рафал Дуткевич хоче, щоб воєвода Павел Хреняк активніше сприяв розв’язанню справи довгого процесу легалізації виду на проживання іноземців у Нижній Селезії.

На думку президента іноземці, серед яких найбільше українців, які планують працювати в регіоні, дуже довго змушені чекати на документи.

«Через велику кількість звернень іноземців я змушений звернутися до воєводи з проханням налагодити процес розгляду документів і швидше прийняти рішення надання дозволів», – пише Рафал Дуткевич в листі до Павла Хреняка, - повідомляє видання Prostir з посиланням на «Gazeta Wrocławska».

Українців приваблюють кращі умови праці у Вроцлаві і Нижній Селезії, аніж в Україні. Іноземці, які складають документи на отримання тимчасового, або постійного виду на проживання змушені чекати в довгих чергах, адже охочих працювати в регіоні стає все більше.

Видання зазначає, що у 2016 році до Нижньосілезького Воєводського Бюро Праці було складено 134 863 подання про отримання дозволу на роботи для іноземців. 98 % з них відносились громадян України. Понад 12 тис. українців додатково подавали документи у воєводи – разом виходить близько 147 тис. осіб.

До регіону надалі прибуває багато іноземців у пошуках роботи. Наприклад, у першому пів-річчі цього року було зареєстровано біля 109 тис. заяв про отримання дозволу на роботу від іноземців, додатково 7 тис. надійшло до воєводи.
Лише у вересні цього року, зазначає «Gazeta Wrocławska», до воєводського відділу було складено 2300 подібних заяв. На рішення іноземці мають чекати в середньому пів-року. На думку Рафала Дуткевича, це дуже довго – тому звертається з проханням до воєводи.

«Я збентежений через звернення від роботодавців і працівників, а особливо громадян України, які намагаються врегулювати свої побутові справи. Відсутність правової підтримки змушує працівників до ризику втрати роботи і дестабілізації їх сімейного життя, а роботодавців до дисбалансу економічного потенціалу», – пише президент Вроцлава.

Воєвода не прокоментував звернення Рафала Дуткевича. Проте, речник воєводи Сильвія Юрґель пообіцяла відповісти на лист президента міста. Чиновники вже прийняли кілька правових рішень, щоб зменшити черги на складення документів – до воєводського відділу добудують майже 600 м2. Додатково з’являться 22 віконця – 12 для обслуговування іноземців з приводу подання на тимчасовий вид на проживання, або дозволу на працевлаштування в Польщі.