СВЯТО УКРАЇНСЬКОЇ НЕЗАЛЕЖНОСТІ В МАДРИДІ: краще пізно - ніж ніколи Рекомендовані

П'ятниця, 20 жовтня 2017 05:27 Автор  Калина Мирська Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
 українська громада Мадрида (Іспанія) святкувала День Незалежності України українська громада Мадрида (Іспанія) святкувала День Незалежності України

В іспанську столицю свято народження нашої суверенної держави приходить за традицією дещо пізніше, ніж у рідній Україні. Запізнення мотивоване тим, що в серпні наші заробітчани, як правило, перебувають у відпустках, тому зорганізуватися 24 серпня чи кількома днями пізніше практично нереально. Тому дату урочистостей переносять на більш пізній час. Цьогоріч святкування припало на другу неділю жовтня. До цього часу всі повернулися з рідних країв, з морів, відновили навчання українські суботні школи.

Недільний день 8 жовтня виявився насиченим на цікаві урочистості. Цьому сприяла ще й прекрасна осіння пора. Розпочалося торжество з Богослужінь в українських парохіях, котрих у столиці та поряд з нею налічується сім. А потім святкування перемістилося в знайомий усім українцям парк «Берлін», де вже не вперше відбуваються заходи нашої громади.

Святковий концерт з нагоди 26-ї річниці Незалежності України почався спільним виконанням «Молитви за Україну» композитора Миколи Лисенка, більш відомої під назвою «Боже, великий, єдиний». А після цього сценою «опанували» численні провідні колективи та окремі виконавці не лише з Мадрида, але й з-поза його меж.

Вагомою виявилася лепта культурно-освітнього центру «Дивосвіт» з пристоличного міста Алькоркон. Ні для кого ж бо не секрет, що цей заклад плекає талановитих співаків, танцюристів, музикантів, читців, які можуть прикрасити будь-яку сцену. Ось і цього разу їм було що показати. Звісно, численні глядачі, котрі зібралися в неділю, гідно оцінили їхні виступи. Уже другий номер концертної програми, гімн України, у складі почесного тріо випала честь заспівувати двом представникам «Дивосвіту»: майстрині пісні й танцю іспанці Беатріс Монтеро та музичному керівникові Андрієві Лободі (він до того ж виходив на сцену ще й у складі вокального гурту «Українські передзвони»). А потім дивосвітівці серед інших багатьох демонстрували своє мистецтво на відзначення чергової роковини Незалежності.

Одними з перших виступили нещодавні учні центру Андрій Конончук (у складі пісенного дуету разом зі своїм тезком Жуковським) та Софія Кіндратюк, яка натхненно прочитала патріотичний вірш «Одна лиш, єдина». Потім настала черга знову ж таки Андрія Лободи з піснею про Україну. Невдовзі після нього на сцену з танком «Гуцулята» випурхнули вихованці Ігоря Чижевського з молодшої групи, керованого ним ансамблю танцю «Перлина». І заблищали, неначе сонцесяйні перлинки: завзято, задиристо, радісно. Згодом їх змінили чарівні, немов осінні квіти, дівчата зі старшої групи, показавши танець з віночками. Пісню «Я люблю свою країну» виконав ансамбль «Передзвін», учасники якого за літо змужніли, подорослішали, набули нових, ще яскравіших, тембрів у звучанні. До того ж ще й привабливішими стали.

Після цього в дуеті з Юрієм Якимівим знову приємно дивував усіх музичний керівник «Дивосвіту» Андрій Лобода. Відома всім змалечку «Ніч яка місячна» прозвучала настільки злагоджено та неповторно, що здавалося, ніби повітря бринить. Зірвала шалені оплески глядацької аудиторії за проспівану нею «Ой у вишневому саду» незрівняна Беа Монтеро. Між іншим, присутні не лише гучно аплодували вишуканій іспанці, вітаючи її за невгамовне бажання оволодіти українською мовою, пізнати наше мистецтво, але й не менш активно підспівували їй. А ось Адріана Кашаного оплески зустріли ще перед оголошення його номера, оскільки глядачі запримітили, що він підіймається на сцену. Під них він і виконував пісню «Нехай квітує Україна». А далі вивів на сцену своїх підопічних сам керівник ансамблю «Перлина» Ігор Чижевський. Танець «Козацький», як завжди, дивиться урочисто та спонукає до відродження славних традицій наших героїчних предків. Натомість учасники вокального ансамблю «Перепілонька» викликають у глядача ніжні почуття, які переплітаються з задоволенням від їхнього співу. Цього разу «перепілоньки» подарували присутнім пісню «Усмішка», яка, власне, викликала відповідні радісні емоції.

Два бальні танці виконав керівник танцювальної студії культурно-освітнього закладу з Алькоркона Вадим Кучер. Спершу іспанський разом з мамою колишньої випускниці Наталею Держко, а пізніше з теперішньою ученицею випускного класу Христиною Наумовою. Надзвичайна експресія, сконцентрованість, емоційність – ось характерні ознаки цих номерів, які не можуть нікого залишити байдужим. Ще одним доказом нашої любові до мистецтва та культури інших народів стала італійська пісня «Caro mio bien», прекрасно виконана Андрієм Лободою.

Нарешті настала черга наймолодших дивосвітівських співаків з ансамблю «Веселка» під керівництвом Оксани Маланяк. Синьо-жовті кольори їхніх сценічних костюмів під стать національних барв, повітряні кульки таких же фарб, пісня «Сонячний круг» не могли не пройняти до глибини душі широкий загал. А ось завершальним номером програми «Дивосвіту» стала пісня «Перлина Україна», виконана струнким Романом Климком і дівчатами зі студії вже згадуваного Вадима Кучера.

Нехай не складеться враження, що, крім дивосвітівського, не було представлено інших суботніх навчальних закладів. Далебі, ні. Причарували своїми виступами вихованці шкіл «Моя Україна» (танцювальний колектив якої «Червона калина» під керівництвом Нелі й Анатолія Гальчинських подарував присутнім чимало приємних миттєвостей), насолоджувалися всі як виконавською майстерністю, так і артистизмом учасниць ансамблю танцю суботньої школи «Квіти України» з Торрехона-де-Ардос (керівник Ярослава Іванюк), натхненням танцюристів зразкового хореографічного ансамблю «Кричевчанка» суботньої школи «Світанок» з Алькали-де-Енарес (керівник Олексанр Ситніков) і його вокалістки Христини Семак, дзвінкими голосочками юних співаків із шкіл «Берегиня» та «Рідний край» з Мадрида.

Крім представників навчальних закладів були широко представлені й інші наші таланти. Зокрема, два хори столичної греко-католицької парохії Благовіщення – основний (регент Галина Лях) і молодіжний (диригент Лідія Скальська), вокальний гурт «Українські передзвони» під керівництвом Лариси Сенів і його милі солістки Вікторія Гарванко, Оксана Праведна та Мар’яна Копит. Вагомий внесок в урочисту програму внесли, безумовно, її ведучі Олеся Заяць і Михайло Роздольський, котрі ще й добре знані як чудові співаки. Цей свій хист вони, звісна річ, продемонстрували і перед святковою глядацькою аудиторією.

Порадували і представники розмовного жанру. Як завше, пафосно і проникливо декламувала цього разу вірш Василя Симоненка «Україно, п’ю твої зіниці» лауреат кількох конкурсів Уляна Білоус, вдало читала гумореску нашого заробітчанина Петра Варцаби «Політична Гуцулія» Ольга Міщенко, вправно декламували свої власні поезії Леся Брийовська, Галина Коризма, Леся Утриско. Особливо в цьому ряду виділявся вірш Надії Карплюк-Залєсової «Давайте помолимось, люди» у зворушливому виконанні авторки та її подруги Ліліани Заяць. Шальки терезів у діалозі оптиміста й песиміста (власне, їх і уособлювали на сцені Надя та Ліля) щодо гарного майбутнього нашої країни врешті-решт схилилися на бік думок зі знаком «плюс».

Темі війни з російським агресором на Донбасі (як же без неї?!) під час концерту було присвячено кілька номерів. Проте чи не найбільше схвилювала наша гостя – співачка та волонтер з України Христина Панасюк. І її полум’яне слово, і пісні «Ангели», «Змах крила» та «Сонце» наповнили серця присутніх патріотичним духом і щемом, бажанням бодай подумки з’єднатися з героїчними захисниками Вітчизни, підтримати їх. До цього ж закликав на початку свята Надзвичайний і Повноважний Посол України в Королівстві Іспанія Анатолій Щерба. Символічно, що після його слів оголосили хвилину мовчання.

Ще однією гостею урочистостей в Мадриді стала юна співачка Олена Вербіцька (з піснею «Десь по світу») з міста Вільяробледо, що в двохстах кілометрах від столиці. Варто додати, що талановита співачка та художниця вже вдруге поспіль бере участь у подібному заході. У цьому заслуга і її матусі – голови української асоціації Вільяробледо Оксани. Таким чином зміцнюються зв’язки поміж нашими співвітчизниками в країні Сервантеса.

Окрім концерту увазі широкого загалу організатори запропонували і козацькі забави з врученням призів переможцям, і конкурс на кращий народний стрій (володарями двох головних призів стали Антоніна Венгренюк-Яворницька та Віталій Білоус), і широкий асортимент продукції рукодільництва, вишивки, різьби, національної символіки, сувенірів і т.п. Насамкінець учасники гурту «Меломани» запросили присутніх до спільного запального танцю, від якого чималенька курява здійнялася. Словом, відвів душу народ.

А на завершення потрібно згадати ще про одну акцію, проведену під час урочистостей, яка заслуговує на особливу увагу. Знайшлися бажаючі (честь їм і хвала!), котрі провели серед присутніх опитування, поставивши єдине запитання: «Що для вас означає Україна?» Що довідалися? Познайомтеся з деякими відповідями.

Василь Квасновський: «Україна - це мати. Попри те, звичайно, що є мати, яка тебе народила. Україна - це Батьківщина. І, як мати, вона на все життя одна». 

Тетяна Назар, 50 років: «Україна- це моя Батьківщина. Це моя земля, де я народилася»

Орест Антошків, 43 роки : «Україна - це основний компонент, з якого складається моє «Я».

Зоряна Гульчак: «Україна - моя гордість, мій біль, моя кров і моє чисте повітря. Багата талантами, землями і така знедолена через своїх політиків». 

Христина Панасюк, 29 років: «Для мене Україна - моя рідна земля. Біль і надія, щирість і милосердя! Серцем до серця з'єднаємо світ. Мрія до мрії - щасливе майбутнє... Україна вродливо сяє на весь білий світ. Жовто-блакитна, квітуча і могутня».

Андрій Лобода, 27 років: «Україна - для мене ніжна колискова, яка завжди заспокоює у найважчі моменти. При одній згадці про неї щемить в серці та з'являються сльози на очах. Україна дала мені все, що у мене зараз є. І я цим дуже пишаюся. Нелегкий час пережила вона за свою багатолітню історію. Вона, ніби тендітна жінка, яка виглядає беззахисною. Але в неї мужні сини. Я люблю свою Україну, яка завжди в моєму серці була, є і буде».

Світлана Чуб, 61 рік: «Україна - це моє минуле, теперішнє ті майбутнє. Минуле - моє дитинство, юність і молодість. Теперішнє - моя біль, переживання, бо там війна, горе та сльози. Майбутнє - мої діти і внуки в Україні. Це - моя Батьківщина. Це - моє все!» 

Марія Цегельська, 56 років: «Україна для мене, як співається у пісні, це - наша рідна Мати-Земля. Наша Батьківщина - те найдорожче, чим ми гордимося! Тут наші батьки і прадіди віддавали своє життя за волю! Ми щасливі, що маємо найкращі родючі землі, найбагатші чорноземи, де родиться пшениця найвищої якості! А хліб - то багатство нації! Про Україну можна писати і говорити дуже багато! Ліси, гори Карпати, чисті ріки та озера. Найкращий край у світі!» 

Денис Ємельянов, 28 років: «Україна - це найкраща країна в світі. З вільними, розумними, працьовитими людьми. Україна - понад усе!»

Фоторепортаж готували Оксана ПАТРОНИК, Калина МИРСЬКА з Мадрида.

СВЯТО УКРАЇНСЬКОЇ НЕЗАЛЕЖНОСТІ В МАДРИДІ

СВЯТО УКРАЇНСЬКОЇ НЕЗАЛЕЖНОСТІ В МАДРИДІ

СВЯТО УКРАЇНСЬКОЇ НЕЗАЛЕЖНОСТІ В МАДРИДІ

СВЯТО УКРАЇНСЬКОЇ НЕЗАЛЕЖНОСТІ В МАДРИДІ

  українська громада Мадрида (Іспанія) святкувала День Незалежності України

 українська громада Мадрида (Іспанія) святкувала День Незалежності України

 українська громада Мадрида (Іспанія) святкувала День Незалежності України

 українська громада Мадрида (Іспанія) святкувала День Незалежності України

 українська громада Мадрида (Іспанія) святкувала День Незалежності України

 українська громада Мадрида (Іспанія) святкувала День Незалежності України

 українська громада Мадрида (Іспанія) святкувала День Незалежності України 

  українська громада Мадрида (Іспанія) святкувала День Незалежності України

  українська громада Мадрида (Іспанія) святкувала День Незалежності України

 українська громада Мадрида (Іспанія) святкувала День Незалежності України

 українська громада Мадрида (Іспанія) святкувала День Незалежності України

 українська громада Мадрида (Іспанія) святкувала День Незалежності України

 українська громада Мадрида (Іспанія) святкувала День Незалежності України

 українська громада Мадрида (Іспанія) святкувала День Незалежності України

 українська громада Мадрида (Іспанія) святкувала День Незалежності України

 українська громада Мадрида (Іспанія) святкувала День Незалежності України

 українська громада Мадрида (Іспанія) святкувала День Незалежності України

 українська громада Мадрида (Іспанія) святкувала День Незалежності України

 українська громада Мадрида (Іспанія) святкувала День Незалежності України

 українська громада Мадрида (Іспанія) святкувала День Незалежності України

 українська громада Мадрида (Іспанія) святкувала День Незалежності України

 українська громада Мадрида (Іспанія) святкувала День Незалежності України

 українська громада Мадрида (Іспанія) святкувала День Незалежності України

 українська громада Мадрида (Іспанія) святкувала День Незалежності України

 українська громада Мадрида (Іспанія) святкувала День Незалежності України

Останнє редагування П'ятниця, 20 жовтня 2017 06:37