Що сталося з українською футбольною командою у Польщі

Вівторок, 24 жовтня 2017 07:59 Автор  Ольга Мельник Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
"Динамо" Вроцлав "Динамо" Вроцлав facebook.com/dynamo.wroclaw

Наприкінці минулого року "Стожари" з приємністю повідомляли, що у Польщі створено футбольний клуб, у якому грають тільки українці -  "Динамо" Вроцлав.

На жаль, на сьогодні "Динамо" Вроцлав більше не існує. Про причини призупинення діяльності клубу читайте нижче.

Українці Вроцлава два роки тому організували свою футбольну команду «Динамо» і навіть перемогли у Лізі «С».В команді грали, як заробітчани, так і студенти. Для усіх них футбол значить щось більше, а один з колишніх футболістів команди був професійним гравцем ФК «Іллічівець» (який під назвою «Маріуполь» сьогодні виступає у Прем’єр Лізі).

Проте через регламент Польського Футбольного Союзу українці не змогли розпочати виступи на вищому рівні, адже в команді має бути лише два гравці не з ЄС – поділилося подробицями зі "Стожарами" видання Prostir з посиланням  на «Gazeta Wyborcza».

Протягом двох років «Динамо» боролося за вихід на вищий рівень у найнижчій лізі «Ц» (пол. C Klasa), яка існує у Нижній Селезії. У минулому сезоні українцям вдалося реалізувати поставлену ціль і вони піднялися до «Б Кляси» (пол. B Klasa). На рахунку динамівців було 15 перемог з 16 матчів, 80 забитих голів і відрив у 11 очків від другого місця команди «Спортінґ».

Однак, «Ц Кляса» підпорядковується Нижньосілезькому Об’єднанню Народних Спортивних Команд (пол. Dolnośląskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe), а «Б Кляса» в свою чергу Польському Футбольному Союзу. Саме регламент останньої організації вимагає, аби в команді було лише два футболісти не з ЄС. Тому «Динамо», маючи повністю український склад, не має змоги виступати у «Б Клясі».

«Я не міг піти на зустріч одній команді, адже через якийсь час звернулися б ще декілька інших клубів, які підсилилися іноземцями не з Європейського Союзу. Є правила, яких треба дотримуватися. У «Ц Клясі» для «Динамо» зробили вийняток, у вищих лігах нас зобов’язує вже регламент Польського Футбольного Союзу, – пояснює Анджей Падевський, голова Нижньосілезького Футбольного Союзу і одночасно віце-президент ПФС.

В результаті українська команда з Вроцлава «Динамо» не бере участі у жодних змаганнях з футболу.

«Хлопці одноголосно прийшли до висновку, що ми не будемо продовжувати виступи у «Ц Клясі», тому що команда вийшла до вищої ліги. Дивне рішення Союзу, адже це змагання на аматорському рівні. Серйозно, це що така проблема, щоб ми грали у «Б Клясі»?», – запитує Максим Сябро, який два роки допомагав у керівництві «Динамо».

Максим додає, що вони зверталися навіть до голови ПФС Збіґнєва Бонька.

«Ми отримали відповідь, в якій вказано, що останнє слово у вирішенні ситуації має бути за регіональним союзом. Тому ми проводили переговори з головою Нижньосілезького Футбольного Союзу. Голова Падлевський вислухав нас і відмовив, пояснюючи, що правила для всіх однакові», – сказав Сябро.

Більшість гравців «Динамо» сьогодні перестали грати у футбол, лише деякі приєдналися до інших клубів. Однак українські футболісти не полишають надій на краще.

«Деякі наші гравці вже мають польське громадянство. Також «Динамо» отримало декілька пропозицій від польських футболістів, які хочуть до нас долучитися. У нас є бажання зіграти і надіємось, що через рік це стане можливим. Обов’язково спробуємо і зголосимося на змагання», – закінчив Сябро.

Нагадаємо, що подібні правила на квоти гравців не з Європейського Союзу діють у польській вищій лізі. В командах «Екстракляси» можуть грати лише два футболісти не з ЄС. Наприклад у «Краковії» виступає екс-гравець «Ворскли» Олексій Дитятєв, а в «Яґелонії» екс-гравець «Зорі» Дмитро Хомченовський.