Версія для друку

До 26 річниці Незалежності України та 75 річниці створення УПА у Римі відбувся святковий концерт «Живу для Тебе, Україно!» Рекомендовані

Вівторок, 07 листопада 2017 19:37 Автор  Стожари Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
5 листопада 2017 року в Римі відбувся святковий концерт «Живу для Тебе, Україно!», присвячений 26-ій річниці Незалежності України та 75-ій річниці створення Української Повстанської Армії. Мистецьке дійство організували Оргкомітет Євромайдан Рим та Конгрес Українців в Італії. 5 листопада 2017 року в Римі відбувся святковий концерт «Живу для Тебе, Україно!», присвячений 26-ій річниці Незалежності України та 75-ій річниці створення Української Повстанської Армії. Мистецьке дійство організували Оргкомітет Євромайдан Рим та Конгрес Українців в Італії.

5 листопада 2017 року в Римі відбувся святковий концерт «Живу для Тебе, Україно!», присвячений 26-ій річниці Незалежності України та 75-ій річниці створення Української Повстанської Армії.

Мистецьке дійство організували Оргкомітет Євромайдан Рим та Конгрес Українців в Італії.

Оргкомітет "Євромайдан Рим" та Конгрес українців в Італії запрошують на благодійний концерт "Живу для Тебе, Україно!", присвячений 75-ій річниці створення УПА та 26-ій річниці Незалежності України.

До присутніх українців та італійських гостей звернулася посол України при Святому Престолі,Тетяна Іжевська, яка привітала громаду з визначними датами нашої історії та закликала і надалі поширювати інформацію про Україну закордоном, проводити акції на підтримку України.

До присутніх українців та італійських гостей звернулася посол України при Святому Престолі,Тетяна Іжевська

Опісля, відбувся флеш- моб, запропонований Посольством України при Святому Престолі, присвячений визволенню Криму та приверненню уваги до репресій окупаційних властей на півострові.

Молитвою та реквіємом «Пливе кача» всі присутні вшанували полеглих у боротьбі за Незалежність, «Небесну Сотню» та загиблих бійців АТО. У виконанні українських артистів Риму: Володимира Крамара, Оксани Іванюк, Івана Максимовича, Уляни Кінаш, Христини Фрейдун, Марти Філонової, студентів Української Папської колегії св. Йосафата Кохана Володимира, Мушинського Петра, Титуляка Святослава звучали повстанські пісні, оперні твори, популярні естрадні композиції.

відома римська бандуристка Любов Зубко

Прекрасні українські пісні на бандурі подарувала присутнім відома римська бандуристка Любов Зубко. Тепло приймали глядачі вірші українських поетів Богдана Лепкого, Василя Симоненка, Ліни Костенко, Івана Малковича. Наймолодші учасники свята подарували глядачам дитячі поезії (Ганнуся і Євген Городецькі) та запальні танці, як українські народні, так і латиноамериканські – під українську музику (Джула Анастасія, Храпко Ліліанна і Амадорі Алессіо). Перед завершенням програми учасники вшанували жертв Голодомору, геноциду українського народу. Була запалена свічка Пам’яті, а Уляна Кінаш виконала пісню «Свіча», на музику Мирослава Скорика.

українці в Римі

Українські господині приготували солодкі гостинці, якими щедро частували всіх присутніх після завершення концерту. Незважаючи на зливу, зал був повний. Атмосфера свята була тепла та урочиста. На концерті зібрано 650 євро для допомоги АТО. З них 150є – на планку Пікатіні та 200є – на колеса для автомобіля для окремоі групи батальйону ім. Кульчицького і 300 борг за машину, яку українці Риму придбали спільно з БФ ” Миротворці Украіни” для 128 гірськоі бригади.

Організатори висловлюють подяку всім, хто долучився до організації та проведення свята: фірмі «Mix Market Italia Srl» за фінансову допомогу в оплаті частини вартості оренди залу, а також Посольству України при Святому Престолі, артистам, господиням та всім активістам за щиру участь.

 

Про це йдеться в повідомленні, яким поділився на своїй Facebook-сторінці голова Християнського товариства українців Італії, координатор оргкомітету "Євромайдан Рим" Олесь Городецький.