В Йорданії вперше видано збірку поезій українською мовою

Понеділок, 20 листопада 2017 12:32 Автор  Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Вікторія Бричкова-Абу Кадум Вікторія Бричкова-Абу Кадум

До 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною та Йорданією та першої річниці з дня заснування Українського культурного центру «Українська хата в Йорданії» було видано збірку поезій талановитої української поетеси Вікторії Бричкової-Абу Кадум «Птахом перелітним».

Це перша збірка поезій, яка видана в Королівстві Йорданія українською мовою. Її видання було здійснено за підтримки Міністерства закордонних справ України та сприяння Посольства України в Йорданії.
 
Вікторія Бричкова-Абу Кадум народилася у 1982 році в місті Чернівці, в сім’ї студентів-медиків, які з часом переїхали до Івано-Франківської область, селище Кути. За час навчання дівчина змінила декілька шкіл, атестат про середню освіту отримала у Чернівецькому міському ліцеї медичного профілю № 3, який закінчила у 1999 році. Того ж року вступила до Чернівецького національного університету на хімічний факультет, обравши спеціальність хіміка-еколога. У 2002 році довелося змінити місце проживання, адже після закінчення навчання чоловіка-йорданця, який здобував освіту в Буковинській державній медичній академії, молода сім’я виїхала на батьківщину голови родини. Нині подружжя проживає в столиці Йорданії — місті Амман. Відтак, опинившись в далекій і такій незнайомій країні, саме поезія та любов до України допомогли поетесі Вікторії Бричковій-Абу-Кадум адаптуватися на чужій території. Роки вдалині від рідної землі не змогли хоч на краплину зменшити любов Вікторії до України, тому невипадково, що більшість її поезій присвячені саме рідній землі, її людям, захисникам. 
19.11.17 book big
 
У приміщенні дипустанови автор – Вікторія Бричкова-Абу Кадум презентувала збірку Послу України і співробітникам Посольства та передала два десятки примірників, які будуть надіслані до центральних бібліотек України.

Глава української дипустанови привітав поетесу з виданням першої збірки віршів та побажав її подальших успіхів у творчій діяльності.