Відома активістка української діаспори йде в датську політику Рекомендовані

Вівторок, 21 листопада 2017 15:16 Автор  Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Аліна Процик під час святкування п'ятиріччя «Ластівки». 2017 рік. Аліна Процик під час святкування п'ятиріччя «Ластівки». 2017 рік.

Аліна Процик достатньо відома особа як серед українців, які живуть у Данії, так і серед датчан, і не в останню чергу, – місцевих журналістів.

Цього року молодіжна організація «Ластівка» відсвяткувала п'ятиріччя, і було що святкувати: 9 відділів і 6 українських шкіл вихідного дня по всій Данії. Історію відкриття першої суботньої школи в Копенгагені під час одного із заходів розповіла одна із українок. Після служби в церкві українці бідкалися, що добре було б навчати дітей української мови, культури, традиціям. Хотіли відкрити школу, а не знали як. На щастя серед присутніх була Аліна, яка сказала: «Я знаю як!» і очолила 2012 року організацію.

Під час візита Президента України Аліна Процик передала Петру Порошенку лист-звернення. 2017 рік.

Під час візита Президента України Аліна Процик передала Петру Порошенку лист-звернення. 2017 рік.

Аліну Процик можна було побачити на датському телебаченні під час демонстрацій протесту проти російської агресії, почути по радіо, познайомитися особисто на культурному фестівалі в одному із міст Данії, де збиралися кошти для дітей, потерпілих від АТО в Україні. Іноді здається, що вона скрізь. Особисто ж героїня зізнається, що не може сидіти на місці, не рухатися, не робити щось корисне для людей. Якось в розмові випливла політика, і Аліна несподівано висловила думки вголос, що обмірковує йти в депутати, бо саме там, на місцевому рівні, треба починати захист інтересів громадян. Присутні обіцяли підтримку, але чи сприйняв хто ті слова всерйоз.

Волонтери і члени організації «Ластівка» під час Дня культури-2700 в Бронсхоє. 2016 рік. Аліна друга зліва.

Волонтери і члени організації «Ластівка» під час Дня культури-2700 в Бронсхоє. 2016 рік. Аліна друга зліва.

Але Аліна завжди знає чого хоче. Рік тому партія вибрала її кандидатом в депутати, повіривши в ідеї політичного новобранця. Зараз Аліна Процик балотується на місцевих виборах в столиці від данської соціал-ліберальної партії «Радикальні Ліві» («Radikale Venstre»).

Аліно, чому саме ця партія? Які три найважливіші пункти в програмі або цінностях цієї партії співпадають з твоїми?

Вони опікуються оточуючим середовищем, у них є місце для розмаїття і бажання зламати негативну соціальну спадщину.

Перший дзвоник у суботній школі Копенгагена, 2016 рік.

Перший дзвоник у суботній школі Копенгагена, 2016 рік.

Приїхавши в Данію підлітком, дівчина зрозуміла найголовніше: коли ти чужий в країні, то працювати потрібно більше, а особливо важлива мова. Вивчивши її і навчившись їздити на велосипеді, Аліна почала швидко набирати оберти: закінчила технічну гімназію, а потім університет за фахом інженер інновацій. Сьогодні вона власниця фірм «Alina» та «Іноваст», усний перекладач польської, данської та української мов, голова організації «Ластівка» і кандидат в депетути міської ради Копенгагена. Один із пунктів, запропонованих кандидатом Аліною, – покращення інтеграції.

Які перші найважливіші кроки, на твою думку, потрібно зробити, щоб досягти покращень і не лише для українців?

Тут багато чого потрібно зробити... Зараз найбільша проблема для Копенгагена це стрилянина, конфлікти між бандами та діти, які потрапляють під вплив криміналітету. Жителям столиці небезпечно виходити на вулицю. Найважливіша потреба зараз це запобігти бандитським злочинам, щоб молодь не потрапляла до них.

Останнім часом збільшилася кількість дітей та молоді в Данії, але кількість вчителів, вихователів для позашкільних занять є та сама. Деякі діти не отримують достатньо уваги дорослих в садку та школі, а після школи не можуть піти на футбол, томущо черги через брак місцевих клубів для молоді. Така проблема існує в тих районах міст, де кількість дітей зросла, і живуть переважно багатодітні та малозабезпечені сімї. Треба вирішувати цю проблему. Тоді є багато шансів, що відпаде і та, про яку говорила раніше – вербування підлітків і молоді до банд.

У Аліни була мрія в дитинстві – відвідати Австралію. Працюючи з 15-ти років, дівчина навчалася, подорожувала із молодіжними організаціями і відкладала гроші на мрію. Вона здійснилася в 20 років. Зараз – нова мрія і нова, набагато складніша мета. Будемо сподіватися, що у молодої жінки вистачить наснаги і її перетворити в реальність. 

Автор  Olena Yanykh