Фільм про Україну режисерки з української діаспори здобув нагороду в Лос-Анджелесі Рекомендовані

Четвер, 11 січня 2018 10:20 Автор  Марта Патика Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Фільм "Джулія Блу": режисерка Роксі Топорович (справа) з головними акторами Поліною Снісаренко та Дмитром Ярошенком Фільм "Джулія Блу": режисерка Роксі Топорович (справа) з головними акторами Поліною Снісаренко та Дмитром Ярошенком

Фільм американської режисерки українського походження Роксі Топорович Julia Blue здобув грант від Women in Film.

Про це повідомляє "Голос Америки".

Стрічку, разом із 15-ма іншими, відібрали з 370 претендентів із 22 країн. "Джулію Блу" відзначили в категорії "Розповідний художній фільм".

Режисерка розповідає історію кохання волонтерки із Західної України та військового АТО із Східної України з посттравматичним синдромом.

"Фільм піднімає питання посттравматичного синдрому, – розповіла Роксі Топорович. – Він про людей, які змушені залишити Україну в пошуках роботи, освіти. Це спроба передати це, наскільки можливо, через образи двох людей, які є сучасними, такими собі хіпі. Це позитивна історія сильних, молодих, сучасних людей у віці 20 з чимось".

Ідея фільму прийшла до неї під час поїздки в Україну. В 2014 році Роксі відвідала Майдан.

Країна, яку вона побачила, дуже відрізнялась від опису батьків в діаспорі.

Вона вирішила на рік переїхати в Україну і створити сучасну історію про українців, які переживають часи війни.

Women in Film (WIF) – це неприбуткова організація в Лос-Анджелесі, яка відстоює і просуває кар’єри жінок, що працюють у кіновиробництві та суміжних сферах. Ціль організації – досягти гендерної рівності та трансформувати культуру.

Гранти WIF видають щороку, щоб допомогти завершити фільми, які перебувають у процесі виробництва та призначені для жінок або розповідають про них. Переможців обирає спеціальне журі, яке також складається з жінок із кіноіндустрії.

Переможців вшанують на національному американському кінофестивалі "Санденс".

Минулого року Роксі Топорович отримала престижну нагороду незалежного американського кіно Gotham Independent Film Awards. Вона перемогла в номінації "Жінка-режисер у центрі уваги" та отримала грошовий грант Live the Dream/"Живи мрією" на суму 20 тисяч доларів від Calvin Klein.