Американські українці допомогли українському військовому

Середа, 31 січня 2018 12:16 Автор  Марта Патика Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Сергій Білан у американському госпіталі Сергій Білан у американському госпіталі Together for Ukraine Foundation

Українці по всьому світу допомагають хто, чим може українським військовим, які боронять світ від російської агресії.

Цього разу благодійна організація американських українців допомогла Сергію Білану, добровольцю АТО, який три роки тому втратив руку та ногу під час бойових дій, отримати протез руки.

Минулого року фізіотерапевт українського походження, яка проживає у США, побачила історію Сергія у мережі Facebook і поділилася нею з організацією Together for Ukraine Foundation, - поділилося подробицями видання "Голос Америки".

Організація української діаспори в місті Бінґгемптон, штат Нью-Йорк, надає гуманітарну допомогу громадам, що постраждали від війни в Україні, а також підтримує українських військових, надаючи їм необхідні ресурси та медичну допомогу.

Організація допомогла Сергієві отримати візу в США і з’єднала його з лікарем у клініці в Джонсон-Сіті, штат Нью-Йорк. Починаючи з жовтня минулого року молодий військовий перебував у Штатах, поки лікарі вносили корективи в протезну ногу та підлаштовували під нього протез руки, чого в нього не було.

«Ми беремо відбиток його руки, пристосовуємо протез, навчаємо його використовувати руку, щоб, коли він повернеться додому, вона допомагала йому виконувати повсякденні обов’язки, заняття повсякденного життя», – цитують Раяна Старка, менеджера клініки, американські видання.

Такий проект, як правило, коштує від 10 до 15 тисяч доларів, і клініка оплатила близько 90% суми, решту ж заплатила організація Together for Ukraine Foundation.

Тепер Сергій може рухати правою рукою вгору і вниз та захоплювати і переносити легкі предмети, що має поліпшити якість його життя.

Сергій поділився з американськими журналістами, що йому було нелегко продовж останніх місяців, оскільки його сім'я залишилася в Україні, проте було багато добровольців і друзів, які возили його в різні місця. Процес виявився тривалим, але Сергій вдячний громаді за підтримку. Він відвідав Вашингтон, Нью-Йорк та інші американські міста.

«Тут так багато хороших людей, у Сполучених Штатах немає нічого, крім хороших людей, – сказав американським журналістам чоловік. – Мої друзі вдома жартують кажучи, що це майже як виграти в лотерею».

З кожним тижнем Сергій робитиме нові роки, але використовувати свою нову руку він вчиться вже зараз.

«Примірки потребують часу. Нам потрібно усунути неполадки, запевнитися в тому, що протез повністю підходить і що немає проблем. Сподіваємось, що ми допомогли йому повернутись до свого життя чи частини його життя», – зазначив Старк в інтерв’ю американським журналістам.

Рука дозволить чоловікові брати предмети і повернутися до своїх хобі, як їзда на велосипеді.

Коли Білан повернеться в Україну, він планує вступити до університету і навчатися, щоб стати програмістом.