В Архіві наукового товариства ім.Т.Шевченка у США віднайшли малюнок 1923 року, присвячений відомому українцю Рекомендовані

Понеділок, 19 лютого 2018 07:45 Автор  Олесь Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Геній українського національного танцю Василь Кирилович Авраменко Геній українського національного танцю Василь Кирилович Авраменко

В Архіві наукового товариства ім.Т.Шевченка у США знайдено малюнок 1923 року, який присвячений знаменитому балетмейстеру з Черкащини, учаснику Української революції 100-річної давнини Василю Авраменку.

avramenko1 1

“На малюнку невідомого художника – зображено одягненого у синьо-жовте козака, який рубає шаблею змія, розмальованого під російський триколор. Під малюнком – підпис від руки: “Авраменко в ролі Гонти відрубує голови гадові, що лізе на Україну”, – йдеться у повідомленні.

avramenko2 1

Василь Авраменко. Фото зроблене під час одного з виступів знаменитого українського балетмейстера у США

 

Відомий майстер сучасної військово-історичної ілюстрації, художник Богдан Піргач зазначив:

“Очевидно, (на малюнку) Авраменко Василь Кирилович, який народився 22 березня 1895 року у Стеблеві Корсунь-Шевченківського району сучасної Черкащини, а помер 6 травня 1981 року у Нью-Йорку – знаменитий український балетмейстер, хореограф, актор, кінорежисер і педагог”.

Водночас інші фахівці підтверджують: “Василь Авраменко – на еміграції у США з таким прізвищем – дійсно єдина знаменитість, чию творчість можна було прирівняти до нещадного удару по ворогу на культурно-просвітницькому фронті.

До того ж, намальований козак, який рубає гада, пританцьовує з шаблею як в українському гопаку, і обличчям дійсно схожий на Василя Авраменка”.

Пропонуємо переглянути документальну стрічку про Василя Кириловича Авраменка:

 

Та прочитати статтю: "Геній українського національного танцю, який організував у Канаді та США українські школи, студії, ансамблі"