Маленькі школярики з української школи "Еллісів" у Норвегії перемогли у конкурсі "Змагаймося за нове життя" Леся Українка

Понеділок, 05 березня 2018 08:46 Автор  Стожари Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(3 голосів)
"Змагаймося за нове життя" Леся Українка "Змагаймося за нове життя" Леся Українка

Троє школяриків з Української школи "Еллісів" у Норвегії здобули перемогу у міжнародному конкурсі "Змагаймося за нове життя" Леся Українка.

Радісною новиною зі "Стожарами" поділилася директор школи пані Ніні Хаген:

"Приємне повідомлення! Щойно отримала звістку, що наші учасники Конкурс "Змагаймось за нове життя!" Леся Українка стали переможцями! Ура! Щиро вітаю діток і батьків, які відповідально поставилися і гідно представили не тільки нашу рідну Українська школа «Еллісів» в Осло / Den Ukrainske skolen «Ellisiv» i Oslo на цьому цікавому конкурсі, а й усіх українців Норвегії! Так що Артем К., Тамара, Роман і Юлія Богдана запрошуються до Чернівців на урочистості. Молодці! Так тримати! Щиро дякуємо організаторам: як чудово, що є такі заходи для талановитих дітей України. Будемо з нетерпінням чекати наступного року!"

Нагадаємо, що конкурс учнівської та студентської творчості «Змагаймось за нове життя!» (Леся Українка) був започаткований у 2004 році відомою громадською діячкою п. Марією Фішер-Слиж (Торонто, Канада). Уперше він відбувся одночасно в Севастополі, Сімферополі та Ялті з ініціативи Управління освіти і науки Севастопольської міської державної адміністрації, Севастопольського міського гуманітарного університету, Громадського комітету "Український Севастополь" (координатор - Микола Владзімірський), а Регіональні (відбіркові) етапи конкурсних змагань були проведені Всекримським товариством зв'язків з українцями за межами України (Товариство «Україна-Світ»), колективом загальноосвітньої школи №29 м. Сімферополя та Ялтинським музеєм Лесі Українки.

Ідею святкування Дня народження Лесі Українки проведенням на кримських теренах учнівсько-студентського конкурсу «Змагаймось за нове життя!» на наступні 10 років підхопили Інститут інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України (Кримська філія), Всекримське товариство зв'язків з українцями за межами України (Товариство «Україна-Світ») та за підтримки Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим, Міністерства освіти і науки АР Крим, Ялтинського музею Лесі Українки, та інших державних і громадських організацій перетворили в щорічне величне свято духовності, любові до українського слова й щирого захоплення генієм української письменниці.

У квітні 2015 року Конкурс «Змагаймось за нове життя!» відродився на теренах Полтавщини. Новаціями конкурсу стали проведення змагання ще за однією номінацією – «Вокал», проведення конкурсних змагань в онлайн режимі (зв'язок був з Києвом, Львівською та Луганською обл.) та поїздка переможців до Гадяцького музею родини Драгоманових.

У 2017 році ІІ Всеукраїнський (ХІІІ Всекримський) Конкурс «Змагаймось за нове життя!» (Леся Українка) зібрав уже більше 4000 учасників, з яких 700 стали переможцями творчого змагання. Практично з усіх областей України, а також з Криму, Італії, Придністров’я та Росії були надіслані роботи.

У 2018 році конкурс продовжив розширювати свою географію. До конкурсу долучилися ще більше країн. Нагородження учасників відбудеться у місті Чернівці.

Останнє редагування Понеділок, 05 березня 2018 09:05