Українці Чехії занепокоєні обранням головою парламентської комісії депутата, який відвідував ОРДЛО!

Вівторок, 06 березня 2018 08:29 Автор  Петро Куценко Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Фото Зденека Ондрачека на сайті ДНР Фото Зденека Ондрачека на сайті ДНР

Українські організації у Чеській Республіці засудили обрання головою парламентської комісії з контролю за правоохоронними органами чеського депутата Зденека Ондрачека, представника комуністів, який відвідував ОРДЛО.

Про це повідомляють "Стожари" з посиланням на Портал українців Чехії.

"Значна кількість чеських депутатів виступали проти обрання З. Ондрачека головою комісії. Головним чином тому, що обраний голова брав участь у силовому придушенні демонстрацій під час Тижня Яна Палаха у січні 1989 року як член загону міліції спецпризначення «SNB». Насилля проти мирних демонстрантів – це вчинок, який не забувається. В думках українців живуть спогади про брутальний напад служби безпеки на студентську демонстрацію, з якого почалась революція і т.зв. Євромайдан, а пізніше й певні сумні події в країні, які деякі несерйозні політики ставлять під сумнів.

 Чеська Республіка стала домівкою для тисяч українців, котрі у ній вбачають приклад демократії, на якому можна вчитись.  Упродовж останніх років депутат З. Ондрачек поширює спотворену чи неправдиву інформацію про події в Україні. Разом із іншими депутатами від Комуністичної партії Чехії у січні 2016 року, він відвідав окуповану українську територію в Донецькій області, чим  порушив українські закони та принципи міжнародного права. Україна від 2014 року протистоїть агресії Російської Федерації, тобто, агресії штучно створених угрупувань, які, дякуючи підтримці Російської Федерації, дестабілізують Україну. Офіційні візити окупованих територій іноземними політиками сприяють легітимізації незаконних дій зі сторони агресора. Держави західного світу, в тому числі і Чеська Республіка, офіційно засудили анексію Криму і російську агресію на сході України, яка забрала більш ніж 10 тисяч життів і примусила більш ніж 2 мільйони людей «мігрувати» всередині країни.

Той факт, що одну з найбільш важливих інституцій, яка займається питаннями безпеки, очолює людина, яка порушує демократичні принципи і захищає агресію проти України, викликає певні побоювання. Ми підтримуємо думку, що цілком доречно, щоб З. Ондрачека було знято з функції голови комісії парламенту з контролю GIBS.(відповідно до § 35 Закону номер 90/1995).

Віримо, що Чеська Республіка буде і надалі підтримувати стабілізацію і єдність України, адже ситуація в країні впливатиме на безпеку і стабільність Європи.

Організації які підтримали Заяву:

Ukrajinsko Evropská Perspektiva (Українська Європейська Перспектива)

Ukrajinská tradice v České republice ( Українська традиція в ЧР)

Ukrajinská iniciativa v České republice ( Українська ініціатива в ЧР)

Asociace Ukrajinské hromady z. s ( Асоціація Української громади)

Ukrajinská iniciativa Jižní Moravy ( Українська ініціатива південної Моравії )

Oblastní Řeckokatolická charita v Liberci ( Обласна Греко-католицька харіта в м.Ліберць)

spolek Džerelo ( творче об'єднання "Джерело" )

Sdružení Ukrajinců a příznivců Ukrajiny", - йдеться у заяві.

Оригінал Заяви чеською мовою: 

3181 f530