Українська громада Вірменії долучилася до Міжнародного флешмобу #GlobalShevchenko

Понеділок, 12 березня 2018 06:56 Автор  Аліна Оганесян
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

У світі стартував II міжнародний флешмоб «Global Shevchenko», що проводиться до Дня народження видатного українського поета, письменника, художника, громадського та політичного діяча Тараса Григоровича Шевченка.

Українська громада Вірменії в цьомцу році вперше долучилася до всеукраїнського флешмобу. Але щороку 9 березня українці Вірменії на чолі з співробітниками Посольства України у РВ та головою Федерації українців РВ Анною Арутюнян збираються разом, щоб покласти квіти до пам’ятника Кобзаря, а також прочитати безcмертні рядки з творів Шевченка. Крім того в заході завжди приймають учать студенти Єреванської філії Тернопільського національного економічного університетута учні школи ім. Т.Г. Шевченка.

«В цей важливий для України день не хочется говорити високопарні слова прозначення  Шевченка для України, її літератури перш за все, мистецтва, політики й сьогоднішнього дня», - скзав Тимчасовий повірений у справах України у РВ Денис Автономов, зачитавши наступні строки Кобзаря: «Я  так люблю мою Україну убогу, що проклену святого Бога,за неї душу погублю!».

Після промови Тимчасового повіреного, громада поклала квіти до памятника, а ансамбль «Дніпро» виконав акапельно «Заповіт» Шевченка.

Нагадаємо, що загалом, в Україні та світі встановлено 1385 пам’ятників Кобзареві, з них 1256 — в Україні та 129 — за кордоном у 32 країнах. Це найбільша у світі кількість монументів, встановлених діячеві культури. В Україні найбільше пам’ятників встановлено на Прикарпатті. У Вірменії пам’ятник Т.Г. Шевченко був встановлений у 2013 при підтримці вірменського мецената Гагіка Царукяна.

 

 

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається