Українська діаспора закликає міжнародне співтовариство рішуче продовжувати підтримку повернення Україні незаконно окупованого Криму Рекомендовані

Вівторок, 20 березня 2018 12:38 Автор  Стожари Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
СКУ закликає міжнародне співтовариство рішуче продовжувати підтримку повернення Україні незаконно окупованого Криму СКУ закликає міжнародне співтовариство рішуче продовжувати підтримку повернення Україні незаконно окупованого Криму

18 березня 2018 р. виповнилося чотири роки з того часу, як Російська Федерація, грубо порушивши міжнародне право, незаконно окупувала Крим - невід'ємну частину території Української держави, а потім розпочала військові дії на Сході Україні.

Світовий Конґрес Українців (СКУ) продовжує рішуче засуджувати ці агресорські дії Російської Федерації, наголошуючи на триваючій мілітаризації півострова та грубих порушеннях людських прав і основних свобод, зокрема на переслідуваннях та ув'язненнях українців, кримських татар та проукраїнського населення на незаконно окупованій території.

Про це йдеться в офіційній заяві СКУ.

СКУ висловлює признання міжнародному співтовариству за неухильну і чітку позицію щодо підтримки територіальної цілісності України, в тому числі й Криму, та щодо збереження санкцій у відповідь на порушення Російською Федерацією міжнародного права, а також за заклики до звільнення всіх політв’язнів.

Верховний представник Європейського Союзу (ЄС) з закордонних справ і політики безпеки Федеріка Моґеріні у Декларації від 16 березня 2018 р. закликала держави, члени ООН, повністю імплементувати заходи з невизнання незаконної анексії Автономної Республіки Крим і міста Севастополь, ствердивши наступне: 

Протягом чотирьох років з часу нелегальної анексії Російською Федерацією Автономної Республіки Крим та міста Севастополь Європейський Союз продовжує бути твердо відданим суверенітету і територіальній цілісності України.  

Європейський Союз залишається відданим цілковитій імплементації своєї політики невизнання, включно й обмежувальним заходам. ЄС знову закликає держави, члени ООН, розглянути подібні заходи з невизнання відповідно до Резолюції 68/262 Генеральної асамблеї ООН. Європейський Союз не визнає проведення виборів Російською Федерацією на Кримському півострові.

Щоб захистити жителів Криму від додаткових переслідувань з боку окупаційної влади та запобігти їхній ізоляції, СКУ закликає розгорнути на території півострова моніторингову місію ОБСЄ або, за її відсутності, дистанційну моніторингову місію.

“Світовий Конґрес Українців наголошує на дуже серйозній загрозі російської окупації Криму для глобального миру і безпеки та закликає міжнародне співтовариство рішуче продовжувати підтримку повернення Україні незаконно окупованого півострова та в той же час здійснювати тиск для звільнення всіх кримськотатарських та українських політв'язнів,” – заявив Президент СКУ Евген Чолій.