Болгарські правоохоронні органи переслідують українських активістів Рекомендовані

Понеділок, 02 квітня 2018 07:55 Автор  Стожари Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Олена Коцева Олена Коцева

Олену Коцеву, голову Софійської болгаро-української фундації "Мати Україна"  було викликано в поліцейський відділок для надання свідчень та звинувачено у тому, що вона "загрожує безпеці Болгарії" через коментар до статті про перекручення в інтерв'ю патріарха РПЦ Кирила для болгарського телебачення.

Навіть через місяць піля візиту патріарха РПЦ Кирила до Болгарії українців все ще продовжують викликати в поліцію. Останній такий випадок - виклик Олени Коцевої. Подробицями зі "Стожарами" поділилися "Українці в Болгарії".

Порушуючи свободу громадян та право на свободу слова сьогодні трапився  особливо кричущий випадок. Олену Коцева, яка є головою СУОБ "Мати Україна", головою Софійської болгаро-української фондації "Мати Україна", які в свою чергу є повноправними членами Світового та Європейського конгресу українців та членом ради голів "Атлантичної Ради Болгарії" було викликано в поліцейський відділок для надання свідчень.

Далі публікуємо витяги з відкритого листа пані Олени Коцевої, який вона розмістила в себе на сторінці в Фейсбуці

«Шановні панове з Головної дирекції по боротьбі зі злочинністю (ГДБОП)! Пишу спеціально для вас, для тих, хто уважно стежить за мною в інтернеті і читає всі мої пости в фейсбуці і коментарі»,-- пише у відкритому листі Олена Коцева.

Вона розповідає, як її запросили прийти в Друге районне управління поліції Софії «через її поведінку». У поліцейському  управління повідомили, що викликали її з приводу обурливого коментаря про «нахабне і  брехливе інтерв'ю по БНТ про пана Гундяєва, за сумісництвом патріарха РПЦ».

Основною причиною для розгляду поліцейських став коментар під статтею видання «Фактор» під назвою «Посольство України обурилося заявою патріарха Кирила», в якому Олена Коцева написала: «Як громадянка Болгарії і як українка я обурена до глибини душі російською пропагандою, яка струмує в вечірньому ефірі БНТ. Інтерв'ю з патріархом Кирилом є 100-відсотковою провокацією проти України і проти Болгарії. Журналістам в БНТ має бути соромно. Якщо вирішили ставити питання, пов'язані з агресією РФ проти України, то могли хоча б трохи дізнатися про оцінки дій РФ проти України в світі. Чи ви не бачите далі свого носа?»

«Виявилося, що в цих словах ГДБОП бачить загрозу своєму існуванню і вважає мене загрозою безпеки і «просить» своїх колег з ГДБОП  листом №513р-21091/2018 г." захистити честь їх мундира" і закликати мене, громадянку Болгарії, не загрожувати ...? (Росії!) », пояснює Коцева.

Вона повідомляє, що в ГДБОП її змушували написати пояснення з приводу її коментаря і пообіцяти не повторювати подібного.

Після того, як Олена Коцева відмовилася давати письмові пояснення, співробітник поліції почав погрожувати їй і обіцяв затримати на 24 години.

Після втручання адвоката на Олену Коцеву був складений протокол, в якому її попередили не загрожувати безпеці країни і вести себе згідно закону.

«Все ж я хочу подякувати ГДБОП за оцінку мого скромного внеску в те, щоб Болгарія була правовою і гідною країною, надійним і передбачуваних партнером ЄС і НАТО. Вважаю цей інтерес ГДБОП до моєї скромної особи як високу оцінку моєї громадянської позиції. Я зроблю все залежне від мене, щоб ми жили в мирній, європейській і процвітаючій Болгарії!», -- пише Коцева.

Вона підкреслює, що не згодна зі сталінськими і радянськими методами розправи з непокірними, з тими, хто називає речі своїми іменами. «Я будуть приходити на Шипку з українським та болгарським прапорами! І якщо їх у мене конфіскують, то я пошию нові! Я продовжу шанувати болгар, українців, румунів і інші народи, які віддали свої життя за свободу своєї батьківщини. А Ви, панове з ГДБОП і МВС, замість того, щоб ловити мух у хмарах і захищати інтереси іншої держави (між іншим, визнаної всіма країнами Європи та США як джерело загрози та агресії), --  а Гундяєв виїхав з Болгарії навіть без невеликого мітингу протесту--, краще спрямуйте свої сили на охорону безпеки Болгарії і її громадян. Міліціонерам настав час стати поліцейськими і служити громадянам своєї країни, захищати пенсіонерів, яких обкрадають злодії, знаходити вбивць, злочинців, розкрити хоча б одне публічне вбивство, вчинене в Болгарії за останні 20 років», -- додає Олена Коцева.

«Я розчарована, обурена тим, що на 11 році демократії в Болгарії, повноправного членства нашої країни в ЄС і НАТО, в рік Болгарського головування в Раді ЄС і переконання Європи на рівні уряду в тому, що Болгарія є надійним партнером ЄС, ви, панове з ГДБОП і МВС, продовжуєте служити чужим інтересам. Сором, ганьба вам як державній структурі, яка живе на наші гроші від наших податків!», -- підкреслює у своєму листі Олена Коцева.

"Стожари" вже повідомляли, що Посольство України в Болгарії висловило обурення антиукраїнськими висловлюваннями патріарха Російської православної церкви Кирила в ефірі болгарського національного телебачення.

Крім  того, у відповідь Посольство України оприлюднило коментар, в якому висловило стурбованість такими діями поліції по відношенню до Олени Коцевої:

"Посольство України в Республіці Болгарія висловлює стурбованість у зв’язку з викликом пані Олени Коцевої, Голови СУОБ «Мати Україна», яка є членом Світового конгресу українців, до Другого районного управління Софійської дирекції внутрішніх справ через її дописи у соціальних мережах щодо антиукраїнських висловлювань патріарха РПЦ Кирила в інтерв’ю Болгарському національному телебаченню під час його візиту до Республіки Болгарія.

Розуміючи важливість роботи болгарських правоохоронних органів на тлі потенційних викликів і загроз, Посольство України в Республіці Болгарія, разом з тим, висловлює здивування вимогою до керівниці української громади Болгарії надати письмові пояснення щодо висловлювання її особистої думки та громадянської позиції як реакції на провокаційні антиукраїнські заяви релігійного діяча третьої держави. Не може не дивувати й факт нехтування органами поліції правом Олени Коцевої на адвокатський захист, як і зазіхання на права на свободу висловлювання й особисту свободу, які гарантовані ст. 30 і 37 Конституції Республіки Болгарія.

Посольство України наголошує, що українці в Болгарії, які об’єднані в громадську організацію «Мати Україна», є законослухняними громадянами Республіки Болгарія та України, які діють у напрямку зміцнення добросусідських українсько-болгарських відносин.

Посольство України в Республіці Болгарія закликає керівництво Міністерства внутрішніх справ Республіки Болгарія організувати службове розслідування за фактом порушення гарантованих Конституцією Республіки Болгарія свобод громадянки Олени Коцевої та висловлює сподівання, що згаданий прикрий інцидент не має будь-якого політичного підґрунтя і є помилковим перевищенням повноважень органів поліції під час вжиття упереджувальних заходів щодо унеможливлення створення «загроз» на адресу патріарха РПЦ Кирила з боку О.Коцевої".

Останнє редагування Понеділок, 02 квітня 2018 08:51