Українці Португалії вимагають вислати російських дипломатів з країни

Четвер, 05 квітня 2018 07:55 Автор  Стожари Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Українці в Португалії Українці в Португалії

Українці Португалії звернулись до уряду країни з вимогою відреагувати на випадок застосування Росією хімічної зброї на території ЄС - отруєння Сергія Скрипаля нервово-паралітичною речовиною у Великій Британії.

Відповідне звернення оприлюднив Голова Спілки українців у Португалії Павло Садоха:

"Міністру закордонних справ Португалії
п. Аґушту Сантошу Сілва.

Від імені української громади звертається до Вас, щоб висловити своє невдоволення у зв'язку з тим що Португалія не вигнала російських дипломатів з Португалії, і в такий спосіб, не стала до лав солідарності з 25 країнами (які в більшості є членами ЄС та НАТО).
Ми розуміємо що Португалія завжди намагається бути нейтральною країною щодо різного роду конфліктів. Та все ж, ми не можемо схвалити таку політику зважаючи на світову солідарність щодо терористичних актів, зневагу державного сувернітету і грубого порушення прав людини.
Попри те, що офіційно не оприлюднено доказів, які підтверджують участь Росії в отруєні полковника у відставці Сергія Скрипаля, британська поліція встановила, що отруйна речовина ("Новічок"), є створена в Росії, країні яка відмовляється оприлюднити склад цієї речовини. Не можемо забути що схожі випадки вже мали місце, коли був отруєний екс президент України, В.Ющенко і екс-службовець ФСБ Олександр Литвиненко.
Свого часу, із застосуванням отруєних газових речовин був вбитий провідник Організації українських націоналістів Степан Бандера.
Росія грубо порушує всі правила щодо вирішення конфліктів мирним, цивілізованим та демократичним способами.
Спосіб дії базується на агресіі, фізичній та військовій силі, викривлення інформації тощо. На даний момент, Росія є загрозою всьому цивілізованому світу. Світу, в якому права людини є лише пустою декларацією.
Російський лідер, президент Путін, орієнтується лишень на свою волю, інтересів та вигод вузького кола провладних осіб.
Така політика породжує постійні війни з країнами-сусідами. Військові втручання в інші країни, убивств цивільного та мирного населення, в тому числі і дітей.
Ми ніколи не забудемо дві війни в Чечні, агресію в Грузії, не проголошену війну в Україні.
Дослідження падіння Малазійського літака MH17, довели, що це справа рук російських спецлужб і, що саме система БУК-М1, була доставлена з Росіі.
Тому, ми не можемо залишатися осторонь і апелюємо до Португальського уряду приєднається до позиції європейських країн та членів НАТО, аби воєдино побороти російський диктат тероризму і шовінізму.
Тільки разом ми зможемо побороти зло, та побудувати безпечну та вільну Європу, що базується на людських цінностях.

Голова Спілки Українців в Португалії
Павло Садоха".
Останнє редагування Четвер, 05 квітня 2018 08:14