Президент СКУ відвідав Грецію та закликав парламент країни визнати Голодомор в Україні 1932-1933 рр. геноцидом українського народу Рекомендовані

Четвер, 19 квітня 2018 09:02 Автор  Стожари Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
Євген Чолій відвідаві Грецію на запрошення товариства "Українсько-Грецька Думка" Євген Чолій відвідаві Грецію на запрошення товариства "Українсько-Грецька Думка" Фото - facebook

14-16 квітня 2018 р., на запрошення складової організації Світового Конґресу Українців (СКУ), Асоціації української діаспори в Греції “Українсько‑Грецька Думка”, Президент СКУ Евген Чолій здійснив візит до Афін і Пірей, Греція, під час якого просував актуальні українські питання на зустрічах з державними високопосадовцями та громадянським суспільством Греції.

14 квітня 2018 р. Президент СКУ мав виступ на ювілейному вечорі з нагоди 20-ліття Асоціації української діаспори в Греції “Українсько‑Грецька Думка” (Асоціація) на чолі з Галиною Маслюк, а також 15-ліття діючої при Асоціації Української недільної школи, - повідомляють "Стожари" з посиланням на прес-службу СКУ.

Евген Чолій вручив Грамоти СКУ Голові Асоціації та Головному редактору видання Асоціації, Українсько-грецького альманаху “Вісник – Анґеліафорос”, Галині Маслюк; Асоціації - на руки її Секретаря Наталі Ананевич та Українській недільній школі - на руки Директора Ганни Павлюк.

15 квітня 2018 р. Президент СКУ побував на Службі Божій в Грецькій Православній Церкві св. Андрея. Рівнож він був присутній на Архиєрейській Службі Божій в Українській Греко-Католицькій Парафії св. Миколая, яку відправив Владика Борис Ґудзяк,Єпископ Єпархії св. Володимира Великого в Парижі для українців греко-католиків Франції, Бельгії, Нідерландів, Люксембургу і Швейцарії, та о. Парох Андрій Твердохліб.

Цього ж дня Евген Чолій мав зустріч з Проводом Асоціації, під час якої поцікавився особливостями українського громадського життя та обговорив шляхи посилення майбутньої співпраці з СКУ.

Під час зустрічей 16 квітня 2018 р. з державними високопосадовцями та громадянським суспільством Греції Президент СКУ привернув увагу до гібридної агресії Російської Федерації, яка окупувала Крим, продовжує вести збройні дії на Сході України та грубо порушує людські права українців. Евген Чолій наголосив на серйозній загрозі Російської Федерації також для світового співтовариства, про що зокрема свідчать її потужні кібератаки, зокрема поширення вірусу NotPetya в Європі, Азії та Америці; втручання у виборчі процеси, включно й у США і Франції; фінансування політиків; дестабілізаційні процеси в сусідніх країнах; акти тероризму; масова дезінформація та недавні дуже небезпечні хімічні атаки. У зв’язку з цим Евген Чолій закликав Грецію, яка є членом ЄС і НАТО, підтримувати продовження і посилення санкцій проти Російської Федерації, а також євроінтеграційні і євроатлантичні процеси в Україні. У ході зустрічей Президент СКУ інформував про значні досягнення в реформуванні та модернізації України.

Евген Чолій разом з Галиною Маслюк передав Дипломатичному представнику Глави Парламенту Греції Атанасіосу Теохаропулосу звернення від українських організацій у Греції, у тому числі й від Асоціації, щоб Парламент Греції визнав Голодомор геноцидом українського народу.

З представниками підприємницьких кіл Греції Евген Чолій обговорив питання про великі економічні можливості України та закликав їх до інвестицій в Україні.

“Подорож до Греції була конструктивною та дозволила обговорити підтримку територіальної цілісності України і її економічного розвитку,” - заявив Президент СКУ Евген Чолій.