Об’єднання українців у Польщі просить покарати нападників на товариство, яке відновлює українські пам'ятники

Середа, 02 травня 2018 08:24 Автор  Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
Цвинтар у Старій Гуті Цвинтар у Старій Гуті Фото: Gazeta Wyborcza

Об’єднання українців у Польщі (ОУП) виступило з заявою, в якій висловлює надію на те, що нападників на членів табору товариства «Маґурич» буде покарано відповідно до чинного законодавства.

„Напад на табір товариства «Маґурич» у селі Стара Гута вважаємо наслідком проявів ворожості та агресії до всього, що українське, який застосовують середовища крайніх правих. А також це є наслідком недостатньої реакції органів державної влади Республіки Польща на аналогічні випадки, що мали місце в Польщі за останні роки”, – повідомляє "Наше слово" з посиланням на заяву організації.

ОУП повідомляє, що цього року 3 червня в Перемишлі відбудеться (як і щороку) Пикулицька церковна хода. З огляду на випадки агресії щодо українців та їхніх заходів є побоювання, що під час цієї події плануються нові провокації,- зазначено в заяві.

Нагадаємо, що в ніч на 29 квітня в селі Стара Гута (ґміна Нароль Любачівського повіту Підкарпатського воєводства) відбулась спроба нападу на учасників табору «Маґурич».  Табір має на меті відновлення старого греко-католицького кладовища в цій місцевості. Серед учасників табору були голова товариства «Маґурич» Шимон Моджеєвський та  відома волонтерка, викладачка д-р Ольга Соляр. Вона повідомила, що нападники прибули на старий цвинтар, де розташувався табір, погрожували учасникам. Крім іншого, викрикували: „Wyp…ać na Ukrainę” (вульгарно – „Забирайтесь в Україну”), звунувачували учасників табору у відновлюванні могил УПА. На виклик приїхала поліція з Нароля. Затримано 5 осіб, усі були нетверезі.

Товариство «Маґурич» уже понад 30 років працює для збереження української матеріальної спадщини в Польщі. Завдяки його заходам урятовано понад 2 тис. пам’ятників.

Ширшу інформацію про працю «Маґурича» та його плани на поточний рік ви знайдете на сайті magurycz.org.